Dosya taşırken mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Batyxah

Kilopat
Yer
Sakarya/Antalya
Daha fazla  
Meslek
Turizm Rehberliği Öğrencisi
RAM
HYPERX 8X2 2400MHZ
SSD veya HDD modeli
XPG 1 TB SX8100 - Samsung 850 Evo 256 GB
Ekran kartı
MSI GTX 1060 6 GB
Anakart
ASUS Z170-A
İşlemci
I5 6600K
Minidump dosyalarını hiçbir türlü bulamadım. (evet forumdaki yönergeleri uyguladım)
İyi geceler diliyorum. Steam üzerinde bulunan oyun dosyalarını taşı özelliğini kullanarak D diskinden C diskine herhangi bir oyunu taşımaya çalıştığım zaman mavi ekran hatası alıyorum. Bu mavi ekran hatalarının kodları sürekli değişmekte bazılarını yazayım. Sorunu düzeltemedim fakat alternatif bir yol geliştirdim. Oyunu D diskinden silip sıfırdan C diskine kurduğumda herhangi bir sorun olmuyor sadece taşırken mavi ekran alıyorum.
  • UNEXPECTED_STORE_EXCEPTION
  • CRITICAL_PROCESS_DIED
  • SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

7C614CCD-8506-47D0-9275-B47C6B17A25E.jpeg

Disk temizleme yaptınız mı?

Ya da CCleaner gibi bir uygulamadan temizlik yaptınız mı?

CCleaner kullanıyordum geçtiğimiz aylarda fakat 4 aydır falan başlangıç menüsünden devre dışı bıraktım 4 aydır yüzünü görmüyorum uygulamanın.

Büyük ihtimalle tekrar mavi ekran yemem gerek diye düşünüyorum o zaman belki tekrardan minidump açılır.
Tekrardan mavi ekran yedim ama hala bir minidump dosyası önüme çıkmadı. Her yerden araştırdım ama yok bu dosya oluşmuyor bende.
CCleaner kullanıyordum geçtiğimiz aylarda fakat 4 aydır falan başlangıç menüsünden devre dışı bıraktım 4 aydır yüzünü görmüyorum uygulamanın.

Büyük ihtimalle tekrar mavi ekran yemem gerek diye düşünüyorum o zaman belki tekrardan minidump açılır.
Tekrardan mavi ekran yedim ama hala bir minidump dosyası önüme çıkmadı. Her yerden araştırdım ama yok bu dosya oluşmuyor bende.

Tekrar mavi ekran yedim. 3 diskim var 1.diskime attığım 20-30GB'lık dosyalar mavi ekran yedirtiyor. İndirdiğim 20-30GB da mavi ekran yedirtiyor. Diğer 2 diskimde veri transferi yapıyor olmam mavi ekran yedirtmiyor. Forumda birkaç çözüm aradım ama durum hala aynı gibi duruyor SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar?
Bu ikisini denedim ve son olarak da HD Tune yazılımını kullanarak disklerime bakıyorum.
sfc /scannow yaptığımda şöyle bir ekran aldım
resim_2022-01-31_194445.png

CBS.LOG'u da ekliyorum. CBS
Bu arada hala minidump ile alakalı hiçbir veriye sahip değilim. Resmen her şeyi yapmış olmama rağmen bilgisayarıma o dosya açılmıyor.
HWID monitör testimde ADATA XPG SX8100 1TB modelim 50derecelere ulaştı.(İyi mi kötü mü bilmiyorum)
Ekstra not: Son testte 68dereceye kadar dayandı herhangi bir kapanma söz konusu değil. Demek ki stress testinde falan kapanmıyor veya sıcaklıkla alakalı değil gibi.
1643648423468.png

3400/3000 olmasına rağmen nedense 1500 civarında çıkıyor ikisi de onu da çözemedim neden böyle acaba?
Mavi ekranın notunu da koyuyorum.
1643648532923.png

Disk temizleme yaptınız mı?

ya da CCleaner gibi bir uygulamadan temizlik yaptınız mı?
Yönergeleri uyguladıysanız dosyayı paylaşmış olmanız gerekir.
Yazdıklarım düzenleme olarak gözüküyor bildirim almamış olabilirsiniz diye etiketliyorum.
@KojiroHyuga04 Minidump dosyasının neden oluşmadığını buldum. Mavi ekran %100 olmadan pc otomatik kendini yeniden başlatıyor ve başlatma ekranında kalıyor. Power tuşundan tekrar açmak zorunda kalıyorum. Yukarıda birkaç şey attım inceleyebilir misiniz?

Dosya Ekleri

• resim_2022-01-31_200005.png
    resim_2022-01-31_200005.png
    10,1 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:

Geri
Yukarı