Dosya transferi için bulut depolama sağlayıcı önerisi

Atakan D.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kuzenimin çektiği vlogları editlemek üzere videoları Google Drive'dan teslim alıyorum. İş bitince de tekrar aynı yerden teslim edeceğim fakat ilk defa yapıyorum bu işi. Drive'dan çok anlamıyorum bu dosyaları herkes görebiliyor mu? Google'dan biraz baktım ama link paylaşman gerekiyor diyorlar. Mantığını çözemedim. Ya da bu videoları teslim etmek için bildiğiniz daha kullanışlı bir platform var mı bildiğiniz?

Drive çok basit aslında. Dosyada sağ tık Paylaşılabilir bağlantıyı al seçeneğine basacaksın. O bağlantı gizli oluyor zaten sorun yok.

Screenshot_1.png

Eğer başka servis isterseniz;

Eğer kuzeniniz sizin hesabınızı, Google Drive'a yüklediği dosyalarına erişimine izin verdiyse görebilirsiniz. Aksi takdirde sizden başkası göremeyecektir.

Daha fazla depolama alanı için MEGA platformunu da kullanabilirsiniz.

Teşekkürler herkese.. Google Drive'da iki başlık var birisi Drive'ım diğeri de Benimle Paylaşılanlar. Gizli olan kısım bu Drive'ım oluyor dimi? Mesela ben üniversite ödevimi paylaşacağım, Benimle Paylaşılanlar kısmından herkese açık bir şekilde erişim oluyor anladığım kadarıyla.
Bir de bu One Drive'ı sadece telefondan kullanabiliyoruz diye biliyorum. Masaüstünde de kullanabiliyorsak Apple telefonlardan da bu dosyalar One Drive'dan gönderilip masaüstünden One Drive ile alınıyor yani?

Dilersen driver programını indir, aynı üyeliği paylaşın, o programa direkt videoları atın o da eş zamanlı görecektir.
Mantıklı geldi. Sonuçta farklı cihazlarda bile aynı dosyalar gözüküyor fakat programın kendisi güvenlik sebebiyle bunu engellemeye çalışır mı acaba? Mesela "farklı bir cihazdan oturum açıldı" uyarıları gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı