Dosya upload güvenli mi?

Bu bir dosya yükleme sitesi. İçerisinde zararlı bulunan dosyalar da bu siteye yüklenmiş olabilir, güvenilir dosyalar da. Dosyayı indirin ve VirusTotal'de taratın. Sonuçlarını burada paylaşabilirsiniz.
Kendi antivirüsüm var. İndirdikten sonra tarayabilirim ancak tarayana kadar çok geç olmasından korkuyorum.

Google Drive, Yandex.Disk ve benzeri servisler yüklenen dosyaları sunucularına kabul etmeden önce virüs taramasından geçirirler. Ancak bu dosyanın %100 güvenilir olduğu anlamına gelmez. Hatta daha önce hiç bilinmeyen bir zararlı yazılımsa ve VirusTotal´de bile taratsanız 60+ antivirusden hiçbirisi tespit edemeyecektir. Önemli olan dosyaları ya da yazılımları güvenilir kaynaklardan edinmektir.

Google Drive, Yandex.Disk ve benzeri servisler yüklenen dosyaları sunucularına kabul etmeden önce virüs taramasından geçirirler. Ancak bu dosyanın %100 güvenilir olduğu anlamına gelmez. Hatta daha önce hiç bilinmeyen bir zararlı yazılımsa ve VirusTotal´de bile taratsanız 60+ antivirusden hiçbirisi tespit edemeyecektir. Önemli olan dosyaları ya da yazılımları güvenilir kaynaklardan edinmektir.
Öyle bir şey imkansız:d virustotal bazı virüssüz şeyleri virüs algılıyor.

Kendi antivirüsüm var. İndirdikten sonra tarayabilirim ancak tarayana kadar çok geç olmasından korkuyorum.
Kendi antivirüsünüz var da hangi antivirüs? Her antivirüsün sonucuna güvenilmez.
Antivirüsüm ESET endpoint antivirüs.
VirusTotal sonucunu paylaşın. Dosyayı indirince içerisinde zararlı varsa direkt sisteminize bulaşmaz onu çalıştırmadığınız sürece. O süreçte VirusTotal'de taratabilirsiniz. VirusTotal'de bağlantılarda taratılabiliyor ama dosyayı indirip taratmak daha sağlıklı olur.

Kendi antivirüsünüz var da hangi antivirüs? Her antivirüsün sonucuna güvenilmez.

Antivirüsüm ESET endpoint antivirüs.
Bir tek Comodo valkyrie verdict var.

Dosya Ekleri

• Virus total.png
    Virus total.png
    34,7 KB · Görüntüleme: 81
Nereden indirirsen indir açmadan önce mutlaka virüs taraması yapmalısın. Söylediğin siteden sıklıkla bir şeyler indiriyorum, fakat bu yükleyenle alakalı bir durum site ile ilgili değil. Site bazlı bir güven sorunu yok.

Geri
Yukarı