Dosya Uzantıları Değişti

onurr

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarda bir oyunun kurulumunu yaparken uzantıları değiştirdim. Örneğin: .BİN .CUE gibi dosyalar Filescout ile açılıyormuş. Ben bunu yanlışlıkla çevirdim ve geri döndüremiyorum, çünkü: Filescout adında bir program gözükmüyor ve kafasına göre değişmiş bütün dosyalar. Dalgınlığıma geldi ve bir sürü saçma şey yaptım. Format atmamı söyleyeceksiniz ama format atarsam her şeyim gider. Önerilerinizi bekliyorum...

Windows 8 ise bilgisayar "Windows Gezgini"ni açtıktan sonra yukarıdaki menülerden sırasıyla.
  • "Görünüm > Göster ve Gizle sekmesi > Dosya Adı Uzantıları"
aktif ederek sonundaki uzantıları görebilirsin.

Öyle bir program bulamıyorum. Zaten Filescout açıyordu. Kaldırırsam açılır mı? Bu arada Windows 7 Home Premium kullanıyorum.

Merhaba,
Linkteki dosyayı indirip içerisindeki reg dosyalarını tek tek çalıştırıp bilgisayarını yeniden başlatır mısın?
Bir çok dosyayı düzeltmen açısından işe yararsa geriye çok fazla dosya uzantısı kalmaz onlarda el ile ilişkilendirilebilir.

Edit:
Windows 7 kullandığınız ile ilgili mesajı sonradan gördüm dosyayı upload ederek link güncelledim yeni dosya üzerinden ilerleyin.

MEGA

Son düzenleme:
İlginiz için teşekkür ederim. Sorun çözülmüştür. Sorunun çözümü Goksel KARVAR bey'in indirmemi istediği dosyalarla çözüldü. Fakat bu dosyaların 2'si çalışmadı ama sorunum çözüldü.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı