"Dosya veya dizin bozuk ve okunamaz durumda." hatası

OmranOmar

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Birkaç hafta dedem vefat etti ve babaannem elinde olan ve onun fotoğrafları olduğu bir flash bellek olduğunu söyledi fakat bu flash bellekte bir klasörü açınca telefon çöküyor ve kapanıyordu. Bende bilgisayarda deneyeyim dedim ve bana dosya veya dizin bozuk ve okunamaz hatası verdi. Acaba bunu düzeltmenin ve içindeki dosyaları geri getirmenin herhangi bir yöntemi var mı acaba? Yalnız diğer klasörlere zarar vermeyecek veya silmeyecek bir yöntem olursa sevinirim.

Bad sector vardır belki. chdsk komutunu deneyebilirsiniz. Ben harddiskde denedim. Açılamayan klasörleri dosyaları baska sektörlere taşıyıp açılabilir yapıyor. Hiç veri kaybı yaşamadım ben. Bu arada Allah rahmet eylesin.

Bad sector vardır belki. chdsk komutunu deneyebilirsiniz. Ben harddiskde denedim. Açılamayan klasörleri dosyaları baska sektörlere taşıyıp açılabilir yapıyor. Hiç veri kaybı yaşamadım ben. Bu arada Allah rahmet eylesin.

Teşekkür ederim CMD'den yapmak yerine özellikler ve denetle kısmından yaptım zaten Windows bir hata olduğunu anladı ve onardı fakat sanırsam eksik var bilemiyorum. Yine de teşekkürler Allah rahmet etsin.

Geri
Yukarı