Dosyada virüs var mı?

Trojan067

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşalar VirusTotal'de tarattığımda 5 tane virüs buluyor ama Kaspersky Free tarattığımda yok diyor hangisine güvenmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşalar VirusTotal'de tarattığımda 5 tane virüs buluyor ama Kaspersky Free tarattığımda yok diyor hangisine güvenmeliyim?

VirusTotal'de bir sürü bilinmeyen virüs programları var ve şu an sizin dosyanızda virüs olduğunu söyleyen virüs programları bilinmeyen olduğu için güvenli olduğunu düşünüyorum.
(Sadece bilinmeyen bir uygulamalar olduğu için güvenlidir dedim yoksa Kaspersky'a %100 güvenilmez ama bu dosyada virüs olacağını düşünmüyorum)

Virüs bulan antivirüslerlerin adı pek bilindik değil bence Kaspersky'a güven.
Eğer kurulacak bir şey ise antivirüsü kapatıp kurma, antivirüs açık kalsın.

RAR olarak değil içindekileri upload etmelisin. Böyle anlaşılmıyor.

Tabii ki de VirusTotal'e güvenmelisin çünkü görünen o ki Kaspersky'ın virüs ve tehdit içeren dosyaları algılayan işlevleri bu dosyadaki virüsü algılamaya yetmemiş. Bu arada Windows 10 veya 11 kullanıyormuşsunuz. Kaspersky'ı kaldırmanızı tavsiye ederim, çok fazla sistemi yoruyor ve bir kene gibi yapışıyor. Windows güvenliği gayet tabii korumaya yetecektir. Bir arkadaşım kaldırdıktan sonra bilgisayarım rahatladı demişti.

Exe uzantılı dosyanın faaliyetlerini inceledim, her ne kadar zararlı bir işlem görmesem de tam anlamıyla temiz diyemem. Hybrid Analysis paylaşırsanız daha iyi olur. Şu anki VT sonucunun durumuna göre tam ortada kaldığını söyleyebilirim ne zararlı, ne de zararsız.

Dosya zaten yeni bir dosya. Bu yüzden de Kaspersky veya diğer tanınan AV programlarının tespit mekanizmasına henüz girememiş olabilir.

Geri
Yukarı