Dosyalar sağ tuş ile tıklarken çok geç açılıyor

timeishammy

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim AMD 3600 + 500 GB Evo 970 SSD + 16 GB DDR4 RAM. Öncesinde Intel 4770 işlemcili bir sistemim vardı. Masaüstünde bir klasöre sağ tuş tıkladığımda bekletip, öyle açıyor. Bunun yanı sıra 75 Mbps internetim mevcut. Aynı şekilde sayfada bekletiyor. Normalden 2-3 kat daha geç olduğunu bariz hissediyorum. Konuyla ilgili yardımlarınızı rica ediyorum arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim AMD 3600 + 500 GB Evo 970 SSD + 16 GB DDR4 RAM. Öncesinde Intel 4770 işlemcili bir sistemim vardı. Masaüstünde bir klasöre sağ tuş tıkladığımda bekletip, öyle açıyor. Bunun yanı sıra 75 Mbps internetim mevcut. Aynı şekilde sayfada bekletiyor. Normalden 2-3 kat daha geç olduğunu bariz hissediyorum. Konuyla ilgili yardımlarınızı rica ediyorum arkadaşlar.
Görev yöneticisine bir bakın işlemciniz hangi hızda çalışıyor diye buraya ekran görüntüsü atın bir bakalım.

Konuyu öyle bir yazmışsın ki önceki sisteminde böyle bir yavaşlık hissettiğin anlaşılıyor. Ayrıca sağ tık menüyü açar sol tık değil değil mi? Soruyu biraz açar mısın.

Konuyu öyle bir yazmışsın ki önceki sisteminde böyle bir yavaşlık hissettiğin anlaşılıyor. Ayrıca sağ tık menüyü açar sol tık değil değil mi? Soruyu biraz açar mısın.
Daha önce ki sistemimde yavaşlık yaşamıyordum. Bu yeni ve daha güncel sistemde yavaşlık yaşıyorum.Örneğin: Dosyaları sağ tuş tıklamada bekleme ve İnternet tarayıcısından sayfa açınca bekleme gibi.
Görev yöneticisine bir bakın işlemciniz hangi hızda çalışıyor diye buraya ekran görüntüsü atın bir bakalım.
İşletim sistemin 8.1 ise bu durumla bende karşılaşmıştım. Sistemin 8.1 ise 10 kurmanı öneririm.
Lisanslı Windows 10.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    22,6 KB · Görüntüleme: 63
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı