Çözüldü Dosyalardaki kullanıcılarda "ortak" diye biri var

• Konuyu başlatan ulman
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 367
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ulman

Picopat
Daha fazla  
Bundan 1 hafta önce PC'ye SSD takmak için PC'yi babamın arkadaşına götürmüştüm. Şimdi baktığımda Dosya Gezgini de ortak diye bir kullanıcı var. Bu kim?

Çözüm
O herkeste var ve normal. Farklı kullanıcıların ortak dosyalara erişebilmesi için var, normalde her kullanıcının dizini bir diğeri tarafından erişilmez olur (yönetici hesabı değilse) ve aralarında ortak dosya kullanacaklarsa buraya atarlar. Birde geriye dönük uyumluluk için var. Çok eski programlar Ortak kullanıcı profiline atıyor dosyaları.
O herkeste var ve normal. Farklı kullanıcıların ortak dosyalara erişebilmesi için var, normalde her kullanıcının dizini bir diğeri tarafından erişilmez olur (yönetici hesabı değilse) ve aralarında ortak dosya kullanacaklarsa buraya atarlar. Birde geriye dönük uyumluluk için var. Çok eski programlar Ortak kullanıcı profiline atıyor dosyaları.

Çözüm
Bazen kendi kendine oluşuyor o. Kaynak tüketimi 0 ise şüphelenecek bir şey yok.

Bundan 1 hafta önce PC'ye SSD takmak için PC'yi babamın arkadaşına götürmüştüm. Şimdi baktığımda Dosya Gezgini de ortak diye bir kullanıcı var. Bu kim?
Buna benziyorsa uzak dur.
ez.jpg

Peki Word gibi Microsoft uygulamaları paralı değil mi nasıl kurmuş olabilir sordum ben hallettim dedi.
Evet paralı ancak korsan olarak yüklemek, veya deneme kopyası gibi yükleyip sonradan etkinleştirmek çok kolay, yaptığı şey yasal değil tabii ama yapmış. Bununla bir alakası yok.

Sorun yok, Ortak kullanıcı Windowsun kendi özelliği.

Geri
Yukarı