Dosyaların AutoCAD Script olması

Beraty32

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar taşınabilir HDD'de fotoğraflarım, yedeklemelerim gibi 200GB'a yakın dosya vardı.

Bugün bir yedeği alacaktım fakat HDD'yi açtığımda çoğu dosyanın Autocad script türüne geçtiğini gördüm.

Çok fazla fotoğraf vardı yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet dosya .scr uzantısına dönüşmüş
Normalde durup dururken dosya uzantısının değişmemesi lazım.

Virüs gibi duruyor.

".scr" uzantısına dönüşmüş bir fotoğrafı alıp ".jpg" uzantısına dönüştürüp açmayı deneyin. Bilgisayarınızın etkilenmemesi için bunu bir sanal makinede denemenizi tavsiye ederim.

Ayrıca Başlangıç Ayarları'nı ve Denetim Masası'nı kontrol edin. Oranın fotoğrafını gönderin.

Normalde direkt Kaspersky Internet Security ile virüs taraması önerecektim ama çok önemli dosyalarınız olduğuna göre önce sorunun bu şekilde çözülüp çözülmeyeceğini deneyelim. Direkt virüs taraması önerecektim ama virüs taraması sırasında eğer dosyalarınız virüs olarak algılanırsa silinebilir.

Ben internette biraz araştırmadan sonra klasör ayarlarından gizli dosyaları göster dedim ve ardından fotoğraflarım falan klasör halinde eskisi gibi geldi
Fakat bu klasörlerin .scr şeklindeki kısayoları hala durmakta
Bende normal klasör şeklinde olanları yedekleyip hdd yi biçimlendirdim

Şuan bi sorun yok gibi herhangi bir sıkıntı yok gibi fakat virüs taraması yapmadım
Sizce yapmalımıyım ?

Ben internette biraz araştırmadan sonra klasör ayarlarından gizli dosyaları göster dedim ve ardından fotoğraflarım falan klasör halinde eskisi gibi geldi
Fakat bu klasörlerin .scr şeklindeki kısayoları hala durmakta
Bende normal klasör şeklinde olanları yedekleyip hdd yi biçimlendirdim

Şuan bi sorun yok gibi herhangi bir sıkıntı yok gibi fakat virüs taraması yapmadım
Sizce yapmalımıyım ?
Evet. Windows Defender Offline ile yap. Offline kelimesinin altını çiziyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı