Dosyaların hepsini bir yerde tutarken benzer olanlar nasıl yan yana tutulur?

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Tek tek her dosyanın adını değiştirmek yerine kullanabileceğim bir şey var mı?

Amacım belli bir tip dosyaları tek bir yere koymak. (binlercesini)
Sonra zamana göre sıralamak ama aynı zamanda benzer olanları bir arada tutmak istiyorum.

Normalde klasör ile ayırırız ama klasörsüz ayırmak istiyorum çünkü sıralamak için.

Mesela etiketleme yöntemi gibi bir şey. Windows'daki etiket şeyi düzgün çalışmıyor.
5 yıldızlı şeyi bayağı kullandım o da düzgün değil.

Her dosyanın adını tek tek değiştirmene gerek yok. Atıyorum bir klasörde araba, uçak ve tavşan resimleri var. Bunları ayırıp yine de bir arada tutmak istiyorsun.

CTRL tuşuna basılı tutarak tavşan resimlerini tek tek seç. CTRL'den elini çekmeden bir tavşan görseline sağ tıkla ve yeniden isimlendir kısmını seç. Dediğim gibi, bunları yaparken elini CTRL tuşundan çekme.

Oraya atıyorum "Tavşan" yazdın. Seçili dosyaların ismi otomatik olarak "Tavşan (1), Tavşan (2), Tavşan (3)..." şeklinde değişir.

Sen de tüm dosyaları bir arada tutarken farklı şeyleri kendi içerisinde gruplandırmış olursun.

Artı -1 Eksi
Her dosyanın adını tek tek değiştirmene gerek yok. Atıyorum bir klasörde araba, uçak ve tavşan resimleri var. Bunları ayırıp yine de bir arada tutmak istiyorsun.

CTRL tuşuna basılı tutarak tavşan resimlerini tek tek seç. CTRL'den elini çekmeden bir tavşan görseline sağ tıkla ve yeniden isimlendir kısmını seç. Dediğim gibi, bunları yaparken elini CTRL tuşundan çekme.

Oraya atıyorum "Tavşan" yazdın. Seçili dosyaların ismi otomatik olarak "Tavşan (1), Tavşan (2), Tavşan (3)..." şeklinde değişir.

Sen de tüm dosyaları bir arada tutarken farklı şeyleri kendi içerisinde gruplandırmış olursun.
Yardımcı olacaksa...

Dosya Ekleri

• qdHGkNzdvZ.gif
    qdHGkNzdvZ.gif
    607,4 KB · Görüntüleme: 16

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı