Dosyası silinen virüs temizlenmiş midir?

newodys

Decipat
Selamlar. Bilgisayarıma virüs bulaştığında virüsler hakkında pek bir bilgim yoktu ve arkadaşımın tavsiyesi ile Güvenli Moddan virüslü programın dosyalarını temizlemiştim. Şuan MalwareBytes ve Kaspersky taramalarında virüs çıkmıyor sizce temiz midir?

Selamlar. Bilgisayarıma virüs bulaştığında virüsler hakkında pek bir bilgim yoktu ve arkadaşımın tavsiyesi ile Güvenli Moddan virüslü programın dosyalarını temizlemiştim. Şuan MalwareBytes ve Kaspersky taramalarında virüs çıkmıyor sizce temiz midir?
Doğru dosyaları sildiyseniz tabiiki de temizdir. Taramada da bir şey çıkmamış. Güvenle kullanabilirsiniz :)

Güvenli modda windows defender ile taratırmısınız?

Tarama sonucu temizse ve sistemde şüpheli durumlar yoksa bir şey olmaz.
Sistemdeki tek şüpheli durum bilgisayar kapanırken isimsiz bir programın 2 saliselik bir uyarı vermesi. Başka bir konumda söylemiştim size de normal olduğunu belirtmiştiniz.

Virüsün ne olduğuna bağlı bazı virüsler kendini kopaylıyor. Önlem alın bence.
Kopyalamış olsaydı AV programları bu durumu farketmez miydi?

Sistemdeki tek şüpheli durum bilgisayar kapanırken isimsiz bir programın 2 saliselik bir uyarı vermesi. Başka bir konumda söylemiştim size de normal olduğunu belirtmiştiniz.

Kopyalamış olsaydı AV programları bu durumu farketmez miydi?
1-)O arada sırada bende de oluyor sorun olacağını zannetmiyorum.
2-)Virüs kendini kopyalasaydı veya yayılsaydı davranışlarından AV'ler tespit ederdi.

Tamamdır hocam bende de zaten her kapanışta olmuyor bazen oluyor. Teşekkür ederim :).

2-)Virüs kendini kopyalasaydı veya yayılsaydı davranışlarından AV'ler tespit ederdi.
Hocam size bahsettiğim o uyarı neredeyse her kapanışta olmaya başladı ve rahatsız ediyor biraz. Nasıl çözülebilir?

@Fıratt_To Hocam format attım 3 günden sonra yeniden oluşmaya başladı ve açıkçası bilgisayar kapanırken normal kapanması yerine ismi gözükmeyen ne olduğu belli olmayan bir programın uyarı vermesi rahatsızlık veriyor. Çözüm yolu yok mudur acaba?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı