DotA 2 bağımlılık yapar mı?

atogrimers

Picopat
Yer
Adana, Gürselpaşa
Daha fazla  
Arkadaşlar DotA 2 yükleyeceğim, oynayanların bazıları pişman olduğunu ister istemez bağımlılık yaptığını söylüyor, bende bir şeye kendini çok kaptıran bir insanım bağımlı olacağım diye korkuyorum, sizce bağımlılık yapar mı? Oynamalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
League of Legends ile aynı sistemi kullanıyorlar bağımlılık konusunda. Bu tarz oyunlar FPS oyunlarından çok daha fazla bağımlılık yapar normaldir.

Herhalde yapar

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-09 184357.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-09 184357.png
    74 KB · Görüntüleme: 22
Bağımlılık yapan oyun diye birşey yokki, sosyal medyadan görmüş insanlar lolü söylüyorlar aman şöyle aman hayatım yok aman şuyum yok.
Oyunu severseniz ve iradenize hakim olamazsanız zaten bağımlı oluyorsunuz, oyun ile değil sizin kendinize hakim olmanız ile alakalı, kendinizi en iyi siz bilirsiniz.

Bağımlılık yapan oyun diye birşey yokki, sosyal medyadan görmüş insanlar lolü söylüyorlar aman şöyle aman hayatım yok aman şuyum yok.
Oyunu severseniz ve iradenize hakim olamazsanız zaten bağımlı oluyorsunuz, oyun ile değil sizin kendinize hakim olmanız ile alakalı, kendinizi en iyi siz bilirsiniz.
Felsefe yapacağım diye çok zorlamışsın da bağımlılığın oyunlarla gayet alakası var. League of legends gibi dopamin sistemini yönetmekten iyi anlayan oyunların bağımlılık seviyesi çok yüksek olur.

Arkadaşlar DotA 2 yükleyeceğim, oynayanların bazıları pişman olduğunu ister istemez bağımlılık yaptığını söylüyor, bende bir şeye kendini çok kaptıran bir insanım bağımlı olacağım diye korkuyorum, sizce bağımlılık yapar mı? Oynamalı mıyım?
Alt tarafı bir oyun neyden korkuyorsun dostum? İlk defa başlayacaksan hiç uğraşma çünkü çok karmaşık bir yapısı var. Git single hikayeli oyunlara sar. En azından kendini başka karakterlerin yerine koyar daha çok zevk alırsın. Batman Arkham Asylum bunun için çok güzel bir örnek. Batman olmak çok zevkli.

Yeni konular

Geri
Yukarı