DoTa 2 Oynuyoruz!

Ya iyi oynadıktan sonra RIKI bırakılmıyor valla. Yanında, 6 levele kadar sorunsuz kasılabileceğin bir kahraman olduktan sonra baldan tatlıdır RIKI.

RIKI kesinlikle kolay yem olan bir hero değil. Gem mi ? Dust mı ? Ward mı ?
Bunların hepsini halt edebilir.

Gem zaten 2 tane falan anca satılıyor, onları eline geçirmek zor değil. Koy base'ye dursun.
Ward dediğin şey her yere koyulamıyor :D 1-2 tane koyuyorlar koridora, oradan uzaklaşmak ta saniyelerimi alıyor. W ile atladığında kolayca uzaklaşıyorsun.

Ama Dust gerçekten sıkıntılı. Spirit Breaker'in eline geçerse oyunun başında bezdiriyor insanı. Hele Lifestealer varsa yandın.
Her şeyden önce çok kolay kasılan bir kahraman. Oyunun ileri zamanlarında dahada kuvvetleniyor.

Support'un sentry ward alıp teamfight'larda ortaya dikmesi, dust atılması, Slardar gibi hero'ların alınması yeterli görünmez olamaması için. Görünmez olamayan Riki'yse hiçbir şeydir benim gözümde. Görünmezlik harici teamfight'lardaki focus'tan kaçma yeteneği yok onu da kullanamıyor dust vb. varsa, zaten agility carry olduğu için can denen bir şey yok :D 6 level'a kadar kasması zor, kassa bile karşı tarafta paraya kıyıp dust, sentry ward, gem alacak biri varsa 6'dan sonra da kasamaz (ancak canı az kalanları kovalayıp öldürür öyle kasılırsa kasılır.) Ama bunları almak yerine sürekli ölüp para kaybetmeyi, karşıdaki Riki/Bounty/Clinkz'i feedlemeyi seçenler var. Açıkçası karşıma Riki alsalar benim lane'e gelse hiç korkmam, ama diğer lane'lerdeki insanlar genelde feedlemeyi tercih ediyor :)

Bunları senin iyiliğin için diyorum, DotA 2'de 115 kadar karakter var diğerlerinden belki daha çok zevk alacaksın, dene bir :) Bak taa bir sene önce şu konuyu açmıştım, şunları dene bir :)
https://www.technopat.net/forum/dota-2/9695-dota-2-kahraman-tavsiyeleri.html

Viper denedim, o da tam benlik. Ortada kasılıp ayakakbı ve Shadowu aldıktan sonra gerisi geldi. Battlefly alınca uçuyorsun zaten :D
Kolayca kasıldığı için en yüksek level kahraman oluyorsunuz zaten. Bunu oynamak zevkli.

VZywWy5.jpg

Daha fazla kişi bulabilirsek haftasonuna özel 5v5 lobili maç yapabilirsek güzel olur :)

Bu arada M.CaN özel mesaj gönderemediğim için Steam'den mesaj gönderdim, bakabilirsin :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı