DotA 2 yeni başlayanlara tavsiyeler

Arthas Menethil

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X | Asrock AMD RX6700 Xt Challenger D | Gigabyte B550M D3SH | XPG D10 2x8 GB 3200 MHz | Kioxia Exceria 1TB | Toshiba 1TB 5200 RPM | Deepcool CC560 | COOLER MASTER MPE 750W +80 Bronze | Asus VP249QGR
Selamlar dostlar ben Dota 2'ye başladım (1-2 gün önce) daha önce LOL ve birkaç MOBA oyun oynamıştım fakat Dota bana çok zor geldi gerek karakterleri, gerek oynanışı alışamadım ve bu konuda Dota bilenlere birkaç sorum olacak.

1-Oyuna ilk hangi karakter/karakterler ile başlanmalı?
2-Ne kadarlık bir oynanış süresi ile oyunu anlamaya başlarım?
3-Dereceliler de arkadaş olmadan oynamak çok sorun çıkarır mı? (LOL'de pre olmadan düşük elodan çıkmak zor biraz)

Teşekkürler.

1)Pos 5 veya 4 ile yani semi support veya support ile başlamak mantıklı oyundaki item vs mantığını öğrenene kadar.Sonrasında mid offlane veya carry geçebilirsin.Hero olarak ben venge ile başlamıştım.Lion tarzı stun heroları tercih edebilirsin başlangıç için.Ama yok direk carryle başlıyım dersen sniper, drow ranger vs herolar diğerlerine göre bir nebze oynanışı basittir.Tank için de brist tercih edebilirsin.
2)1 yıl kadar sürebilir öğrenme süresi fakat öncesinde lol oynadığın için bu süre kısalacaktır.Kişiden kişiye ve günlük oynama sürene göre değişiklik gösterir.Ben yaklaşık 10 yılımı ayırdım hala oynamadığım yeni herolar ve oynayamadığım eski herolar var(invoker, meepo gibi).
3)Dereceli için en az 100 saat oynamak lazım zaten.Tek oynamak şans işi biraz takımına düşen adama göre ve picklenen herolara göre.Ama sorun olmaz tek girmen.

Ogre oynayabilirsin. Hero str olduğu için canı fazla ve aktif 3 skili var. 1 tanesi Q su stun W su yakma E si ise atack speed veren allylara atılan bir skill. Support oynarsın rahat olur senin için de. İnt supportlar kırılgan ve sen yeni olduğun için pozisyon alman kötü olacak bu nedenle fazla ölebilirsin.

Selamlar herkese derecesiz Turbo maç yaparak Hero'lara alışabilirsin ya da offline bot alıştırması yaparakta alışabilirsin ama oda bir yere kadar sıkıcı oluyor. Dota 2 iyidir gene 1 oynarken rehber olmadan ve çok hakaret yiye yiye ona buna ne kasılır şuna ne kasılır derken öğrendik bir şekilde. Geçenlerde bir konu daha açılmıştı böyle tavsiye ile ilgili orayada bakabilirsin. Sana tavsiyem gir zaten rehber var alışa alışa int - str - agı hero'lara ne kasılır ne kasılmaz onu bir çöz. Bunu hemen yapma ilk olarak hero'lara alış hangisi mana ağırlıklı hangisi healt cinsinden. Gerçi az çok LOL oynamışsın bilirsin bunları. Gir derecesiz Turbo - rastgele maçlarına kendini geliştir baktın iyisin gelişme var sil hesabı yeni bir account aç devam. :)
Kolay hero istersende : Sniper - Wraith King - Spirit Breaker - Drow Ranger

Son düzenleme:
Dota Plus almanı öneririm böylece sol üstte ortalama bir oyuncunun son vuruş, KDA'sı ve Networthüne erişebileceksin böylece nerede farm atıp atmadığını bileceksin

Yeni konular

Geri
Yukarı