Dota tüm MOBA oyunlarının babasıdır

Aslında ilk MOBA DOTA değil hocam. DOTA da WC3: The Frozen Throne (MOBA RTS oyunlarından çıkma bir türdür) oyunundan yapılan custom map olan Aeon of Strife oyunun daha da geliştirilmiş ve sunucularının iyi hali ile editlenmiş hali. Dotanın da eskisi var yani, her şeyin en eskisi dota sanma.

Son düzenleyen: Moderatör:
LoL'den çok üstün bir oyun ama LoL'e göre eksileri çok surrender yok mesela dakika 15'te kaybettigin oyunu 1 saat oynuyorsun bu dedigimi yaşayan bilir... Kunkka ve storm spirit mainimdi oynattıracan yine bize

Öncü oyun diye en babası olacağı anlamına gelmiyor. Bu aynı GTA 3 ilk çıkan open world ve TPS oyun olduğu için GTA 5'ten daha iyidir demek gibi bir şey.
Bu arkadaşa böyle şeylere anlatamazsın. Farklı tür oyunları bile karşılaştırmaya çalışan birisi. Fortnite Valorant'tan daha iyi de diyor. Yarın başka konu açıp GTA V, CS:GO'dan daha iyi açık dünya sunuyor da der.

Ateş ve Su oyunlarını karşılaştırmayacaksa ne anlamı varki?

İlk Dota Warcraft III: Reign of Chaos- The Frozen Throne'un modu olarak ortaya çıktığını düşünürsek bu durumda asıl baba Warcraft III olmaz mı?
Dota 1 oynayan nesilin gözleri yaşlı...
League of Legends oyunu çıktığı zaman Dota 2 ücretliydi diye hatırlıyorum. Ben üniversitedeyken para verip almıştım Dota 2'yi. Tabi bedava yapılan oyunlara talep oluyor malum.
Dota baba mıdır büyük babamıdır bilemem, ama bir çok oyuna ilham kaynağı olduğu gerçektir.
Hala daha severek oynadığım bir oyun sonuçta.

Son düzenleme:
Ben de onu dedim ilk mesajımda.Arkadaş yanlış biliyor.

Forumda kaç tane öyle başlık var Benim Fortnite Valorant tan iyi dememe mi takıldın?
Aynı tür olmayınca bu oyun diğerinden iyi demek yasak mı?
Yarın başka konu açıp GTA V, CS:GO'dan daha iyi açık dünya sunuyor da der. Bu cümleyi sırf kışkırtmak için yazdın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…