Dota tüm MOBA oyunlarının babasıdır

Fur1907kan

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Mersin
Dota tüm MOBA oyunlarının babasıdır. League of Legends geliştirilirken DOTA'dan esinlendi. Ayrıca oyun dünyasına ilk Battle Pass'i DOTA 2 getirdi.
The International 2013 Pass isimli Battle Pass 2013'te Dota 2'ye eklendi. 2017'de ise Fortnite tüm oyun dünyasına bu sistemi yaydı.
1650351413913.png

DotA tüm MOBA oyunlarının babasıdır. League of Legends geliştirilirken DotA'dan esinlendi. Ayrıca oyun dünyasına ilk Battle Pass'i DotA 2 getirdi.
The ınternational 2013 Pass isimli Battle Pass 2013'te DotA 2'ye eklendi. 2017'de ise Fortnite tüm oyun dünyasına bu sistemi yaydı.
Eki Görüntüle 1364519

Tabii efendim.

Aslında ilk MOBA DOTA değil hocam. DOTA da WC3: The Frozen Throne (MOBA RTS oyunlarından çıkma bir türdür) oyunundan yapılan custom map olan Aeon of Strife oyunun daha da geliştirilmiş ve sunucularının iyi hali ile editlenmiş hali. Dotanın da eskisi var yani, her şeyin en eskisi dota sanma.

Son düzenleyen: Moderatör:
LoL'den çok üstün bir oyun ama LoL'e göre eksileri çok surrender yok mesela dakika 15'te kaybettigin oyunu 1 saat oynuyorsun bu dedigimi yaşayan bilir... Kunkka ve storm spirit mainimdi oynattıracan yine bize :)

Öncü oyun diye en babası olacağı anlamına gelmiyor. Bu aynı GTA 3 ilk çıkan open world ve TPS oyun olduğu için GTA 5'ten daha iyidir demek gibi bir şey.
Bu arkadaşa böyle şeylere anlatamazsın. Farklı tür oyunları bile karşılaştırmaya çalışan birisi. Fortnite Valorant'tan daha iyi de diyor. Yarın başka konu açıp GTA V, CS:GO'dan daha iyi açık dünya sunuyor da der.

İlk Dota Warcraft III: Reign of Chaos- The Frozen Throne'un modu olarak ortaya çıktığını düşünürsek bu durumda asıl baba Warcraft III olmaz mı? :)
Dota 1 oynayan nesilin gözleri yaşlı...
League of Legends oyunu çıktığı zaman Dota 2 ücretliydi diye hatırlıyorum. Ben üniversitedeyken para verip almıştım Dota 2'yi. Tabi bedava yapılan oyunlara talep oluyor malum.
Dota baba mıdır büyük babamıdır bilemem, ama bir çok oyuna ilham kaynağı olduğu gerçektir.
Hala daha severek oynadığım bir oyun sonuçta.

Son düzenleme:
İlk Dota Warcraft III: Reign of Chaos- The Frozen Throne'un modu olarak ortaya çıktığını düşünürsek bu durumda asıl baba Warcraft III olmaz mı? :)
Dota 1 oynayan nesilin gözleri yaşlı...
League of Legends oyunu çıktığı zaman Dota 2 nün ücretliydi diye hatırlıyorum. Ben üniversitedeyken para verip almıştım Dota 2'yi. Tabi bedava yapılan oyunlara talep oluyor malum.
Dota baba mıdır büyük babamıdır bilemem, ama bir çok oyuna ilham kaynağı olduğu gerçektir.
Hala daha severek oynadığım bir oyun sonuçta.
Ben de onu dedim ilk mesajımda.Arkadaş yanlış biliyor.

Bu arkadaşa böyle şeylere anlatamazsın. Farklı tür oyunları bile karşılaştırmaya çalışan birisi. Fortnite Valorant'tan daha iyi de diyor. Yarın başka konu açıp GTA V, CS:GO'dan daha iyi açık dünya sunuyor da der.
Forumda kaç tane öyle başlık var Benim Fortnite Valorant tan iyi dememe mi takıldın?
Aynı tür olmayınca bu oyun diğerinden iyi demek yasak mı?
Yarın başka konu açıp GTA V, CS:GO'dan daha iyi açık dünya sunuyor da der. Bu cümleyi sırf kışkırtmak için yazdın.

Yeni konular

Geri
Yukarı