DotA2 niye bu kadar zor?

Ben Dota 1'e 1 ayda alışmıştım. Dota 1 oyuncusuydum aslında o 9 farklı binada az mı item yaptık. Belli bir süre sonra ezberliyorsun ama sorun olmuyor. Yıllarca Dota 1 oynadıktan sonra Dota 2 ye geçtim. İlk oyun Crystam Maiden aldım hiç birşey yapamadım çünkü görüntüye alışamadım Dota1'den sonra. 2. oyun yine aynı heroyu aldım direk "ramepage" aldım. :) O kadar kolay geldi ki item dizmesi filan Dota 1'den sonra...

Zorluk olarak Dota 1 >>>> Dota 2 >> Lol derim rahatlıkla.

Bu ilk o oyundan görüntüm. Yerde ki 5 kan izinden ramepage aldığımı görebilirsiniz.

cm.jpg

Normalde çok fazla oynardım ama Üniversiteden dolayı yurtlarda pink olduğu için 2 sene neredeyse oynamadım. Bide ranked sistemine de alışamadım hiç atmıyorum puan için oynayınca zevk alamıyorum. Zaten uzun aradan sonra bilmeden oynayınca düşük puan ile başlatmıştı. Hırs yapınca oyunun keyfi kalmıyor. Tadında oynuyorum artık keyfi... O 2 sene ara vermeseydim +2 sene daha fazla galibiyet. Siz hesaplayın. :)

Neyse bu da son durum hatta az önce İnvoker oynadım.

20160917043512_1.jpg

Bu aralar İnvoker oynadığım doğrudur.

Oyun güzel kalitelidir. Lol'ü hiç sevmem hatta. Bilgisayarıma yükleyeceğim son şey gibi bir şey... Tabi büyük konuşmayayım.

Arkadaşlar Dota2'yi adam akıllı oynayabilmek için aylarınızı vermeniz gerekiyor gerçekten :)
Ben 1-2 senedir oynuyorum, halen daha oynamakta zorlandığım kahramanlar var, Invoker alınca feleğim şaşıyor mesela halen daha.

Ben Dota 1'e 1 ayda alışmıştım. Dota 1 oyuncusuydum aslında o 9 farklı binada az mı item yaptık. Belli bir süre sonra ezberliyorsun ama sorun olmuyor. Yıllarca Dota 1 oynadıktan sonra Dota 2 ye geçtim. İlk oyun Crystam Maiden aldım hiç birşey yapamadım çünkü görüntüye alışamadım Dota1'den sonra. 2. oyun yine aynı heroyu aldım direk "ramepage" aldım. :) O kadar kolay geldi ki item dizmesi filan Dota 1'den sonra...

Bu ilk o oyundan görüntüm. Yerde ki 5 kan izinden ramepage aldığımı görebilirsiniz.

Eki Görüntüle 188983

Normalde çok fazla oynardım ama Üniversiteden dolayı yurtlarda pink olduğu için 2 sene neredeyse oynamadım. Bide ranked sistemine de alışamadım hiç atmıyorum puan için oynayınca zevk alamıyorum. Zaten uzun aradan sonra bilmeden oynayınca düşük puan ile başlatmıştı. Hırs yapınca oyunun keyfi kalmıyor. Tadında oynuyorum artık keyfi... O 2 sene ara vermeseydim +2 sene daha fazla galibiyet. Siz hesaplayın. :)

Eki Görüntüle 188984

Oyun güzel kalitelidir. Lol'ü hiç sevmem hatta. Bilgisayarıma yükleyeceğim son şey gibi bir şey... Tabi büyük konuşmayayım.

Eki Görüntüle 188983

Eki Görüntüle 188984

İlk başta LoL'u indirmek istemiştim, çünkü DotA2 maceram gerçekten çok kısa sürmüştü. Her indirdiğim vakit oyuna girdiğim de sürekli ölüyor ve oyunun mekaniklerini oynanış tarzını bilmiyor olmamdan ötürü LoL bana daha kolay ve sade gelmişti nedense. Ama indirmedim onu da o da fazla basit kalıyor. DotA2 daha çok olgunların, yetişkinlerin oynadığı bir oyun bana göre, ama oyunu çözemiyorum ki bunun için de zaten çoğu kişi aylar yıllar lazım demiş bence de doğru. Öğrenmeye çalışıyorum ama sanırım yine silmek mecburiyetinde kalacağım çünkü oynama becerim sıfır.

Bu arada eğer oyun atmayı düşünürseniz beni de ekleyin.

Steam ID: shotguntr
İlgi gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum, kısa sürede ekleyeceğim.

Arkadaşlar Dota2'yi adam akıllı oynayabilmek için aylarınızı vermeniz gerekiyor gerçekten :)
Ben 1-2 senedir oynuyorum, halen daha oynamakta zorlandığım kahramanlar var, Invoker alınca feleğim şaşıyor mesela halen daha.
İşte bunu duyunca oynama hevesim kaçıyor. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı