Download CRC değerleri çok yüksek

HakanTsr

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
ADSL'den VDSL'e geçtiğimden beri (5 gündür) internet kullanamıyorum. bağlantı var görünüyor ama hiçbir site yüklenmiyor. Sadece ilk gün sorunsuz kullandım. bir de bazen kısa süreliğine düzeliyor (genelde sabah). akşamları hiç yok. Download crc değeri çok yükseliyor. modem 12 saat açık kaldığında 12 milyon crc değeri vardı .TurkNet kullanıyorum arıza kaydı açıyorum 2 defa TT ekipleri kontrol etmiş bizlik bir sorun görünmüyor ,kullanıcı modem kaynaklı demişler. Sorun benden kaynaklı olabilir mi ?modemi daha yeni aldım sıfır ürün. ASUS DSL-AC51 modemim. VDSL'e geçmeden önce 1 gün ADSL olarak kullandığımda hiçbir sorun yoktu. Köyde oturuyorum iç tesisat yok zaten direkteki kutudan kablo ile direkt modeme bağlanıyor. Sizce sorun modemimde mi yoksa TT ekiplerinin umursamazlığı mı?

Ekran Görüntüsü (19).png

Screenshot_20210310-101548_Chrome.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hat değerleriniz baya kötü. Sanırım santrale uzaksınız. Hat zayıflaması 50 dB üzeri, SNR Margin'de 10 dB altında. Tesisatınız'da ek falan mı var? Ben tesisatı yenilettim hat değerlerim düzeldi.

Hat değerleriniz baya kötü. Sanırım santrale uzaksınız. Hat zayıflaması 50 dB üzeri, SNR Margin'de 10 dB altında. Tesisatınız'da ek falan mı var? Ben tesisatı yenilettim hat değerlerim düzeldi.
Ek yok direkte ki kutudan doğru modeme bağlanıyor

Geri
Yukarı