DP girişi olmayan TV'de nasıl FreeSync açılır?

Tıbbiyeli

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kullandığım TV de DP çıkışı ya da girişi yok.
Bilgisayarımı TV'ye bağladım o şekilde oyun oynuyorum. GTX 1060 ekran kartına sahibim.
DP üzerinden FreeSync özelliğini kullanabiliyordum önceki monitörde, şimdiki televizyonumda Free Sync özelliği var fakat HDMI ile bağladığımdan FreeSync özelliği aktif olmuyor. Sizce dönüştürücülerin faydası olur mu? Ben nasıl DP bağlantısı kurarım? Teşekkürler.

Kullandığım TV de DP çıkışı ya da girişi yok.
Bilgisayarımı TV'ye bağladım o şekilde oyun oynuyorum. GTX 1060 ekran kartına sahibim.
DP üzerinden FreeSync özelliğini kullanabiliyordum önceki monitörde, şimdiki televizyonumda Free Sync özelliği var fakat HDMI ile bağladığımdan FreeSync özelliği aktif olmuyor. Sizce dönüştürücülerin faydası olur mu? Ben nasıl DP bağlantısı kurarım? Teşekkürler.
DP ihtiyacınız yok TV marka model nedir?

4 tane hdmi girişi var. HDMI 4 olan 2.1 i destekliyor oradan taktım farklı bir yerden mi yapmalıyım bağlantıyı acaba?

Hocam hepsini tek tek deneyeceğim sonuçlarını yazarım

Malesef olmadı. DP ile bağlamak şart anladığım kadarıyla. Yeni nesil RTX 3000 serisi kartlarda HDMİ ile freesync kullanılabiliyor diye bir sonuç buldum yani eski nesil gtx 1060 şansına küssün. Ekran kartı değiştirmem gerekiyor anlaşılan.

Üstelik hiçbir nvidia kart ile kullanamayacağım bu televizyonumda özelliği onu da anladım. Amd ekran kartı olması lazım.

Son düzenleme:

Malesef olmadı. DP ile bağlamak şart anladığım kadarıyla. Yeni nesil RTX 3000 serisi kartlarda HDMİ ile freesync kullanılabiliyor diye bir sonuç buldum yani eski nesil gtx 1060 şansına küssün. Ekran kartı değiştirmem gerekiyor anlaşılan.

Üstelik hiçbir nvidia kart ile kullanamayacağım bu televizyonumda özelliği onu da anladım. Amd ekran kartı olması lazım.
Samsung QN90 A.
Hocam özelliği kullanamıyorum çok araştırdım malesef kullanamıyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bilgileriniz yanlış. Freesync için amd karta ihtiyacınız yok. Oyun modunu açarak 1060 ile freesync aktif edebiliyor olmanız lazım.

Hocam hepsini tek tek deneyeceğim sonuçlarını yazarım.

Maalesef olmadı. DP ile bağlamak şart anladığım kadarıyla. Yeni nesil RTX 3000 serisi kartlarda HDMI ile FreeSync kullanılabiliyor diye bir sonuç buldum yani eski nesil GTX 1060 şansına küssün. Ekran kartı değiştirmem gerekiyor anlaşılan.

Üstelik hiçbir NVIDIA kart ile kullanamayacağım bu televizyonumda özelliği onu da anladım. AMD ekran kartı olması lazım.

FreeSync için AMD ekran kartı olması gerekmiyor.

Geri
Yukarı