DP görüntü gelmiyor

Antonio Montana

Kilopat
Yer
El Fureidis
Yeni monitörüm geldi, 1 adet ölü pikseli var ekranın üst kısmında ama benim için problem değil, asıl problem DP'den görüntü gelmiyor, sadece HDMI görüntü veriyor. Nasıl düzeltebilirim?

@Silinen üye Yeni monitörün verdiği heyecanı anlayabiliyorum. İnternet üzerinden satın aldıysanız geriye kargola vs. bir dünya iş. Ancak yırtık tişört almaktan bir farkı yok inanın. Bu sebeple değişim istemeniz hakkınız.
İnternet üzerinden aldım, ama 14 gün hakkım var değil mi, 1 2 kullanayım gözüme batarsa öyle göndereyim bence?
Yaptıracağım işlem tehlikeli değil hocam. Şansımızı deneyelim belki olumlu sonuç olur. Olmadı BIOS u sıfırlarız eski haline döner.
Giriyorum biosa tarif edersiniz, anakart Gigabyte.

Ya daha önceden biosla bir işlem yaparken bozmuştum, hiç girmesek o işlere :D
Monitörün fişini prizden çıkarıp tekrar takın ve monitörünüz kapalı olsun bilgisayarınızın açma tuşuna basın ilk ardından monitörü açın görüntü gelmezse bu işlemi tekrarlayın sistemi reset ve kapatma tuşuyla kapatıp tekrar açın o sırada monitöründe düğmesini açma kapama işlemi yapın sistemle birlikte.

Girdim, bekliyorum.

Dosya Ekleri

• 20200205_183441.jpg
    20200205_183441.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 38
Sistem açılırken parça üreticilerinin logosu veya Windows logosu karşınıza çıkıyor mu? Bir de monitörünüzün tuşundan kaynak girdisini manuel olarak DP seçmeyi denediniz mi?

Sistem açılırken parça üreticilerinin logosu veya Windows logosu karşınıza çıkıyor mu? Bir de monitörünüzün tuşundan kaynak girdisini manuel olarak DP seçmeyi denediniz mi?
Windows logosunu görmüyorum sanırım SSD olduğu için hızlı açılıyor ama Gigabyte logosunu görüyorum, evet manuel olarak denedim no signal verdi yine.
Gigabyte ise bahsettiğim ayar burada.
Eki Görüntüle 497049
Disabled olacak.
Hangisi?

Ekran kartınız üzerinde kaç adet DP portu bulunuyor? Farklı portlara takmayı denediniz mi? Kullandığınız DP kablosunun sorunsuz çalıştığına emin misiniz? Yani başka bir sistemde çalışıp çalışmadığını daha önce denediniz mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı