DPC Watchdog mavi ekran hatası

alposki046

Femtopat
Arkadaslar selamlar, Monster Abra A5 v12.1 model bir Notebook'a sahibim. Yaşadığım sorun tam olarak harici ekran kartını devreye sokan oyunlara girdiğimde 5 dakika sonra ekran donuyor, bilgisayar kilitleniyor ve mavi ekran veriyor. Kesinlikle oyun oynayamıyorum. Yardımınıza çok ihtiyacım var şimdiden cok teşekkür ederim. Saygılar.

WhatsApp Image 2020-09-15 at 12.58.40.jpeg
WhatsApp Image 2020-09-15 at 12.59.27.jpeg

Sorun yine ekran kartınızda görünüyor. Bakımdan döndü demişsiniz, nereye gönderdiniz? Ayrıca Afterburner ile kartın sıcaklıklarına bakar mısınız? Belki bakım yapan arkadaş bir şeyi yanlış montajlamıştır.

Sorun yine ekran kartınızda görünüyor. Bakımdan döndü demişsiniz, nereye gönderdiniz? Ayrıca Afterburner ile kartın sıcaklıklarına bakar mısınız? Belki bakım yapan arkadaş bir şeyi yanlış montajlamıştır.
monster yetkili servisinden döndü göndermeden öncede vardı bu sorun.(format atmamı söylediler attım sorunun driver kaynaklı olduğunu söylediler)Dediğiniz program oyuna girdiğimizde değerleri gösteriyor bildiğim kadarı ile fakat ben oyunda max. 3 dakika durabılıyorum.Ardına mavi ekran veriyor.

RAM testini yapmaya niyetli misiniz?

Recep hocanın videosu rehberliğinde bellek testini yaptım. Testin sonucunda program hata bulamadı.

Mavi ekran verene kadar izleseniz yeter. En azından fazla ısındığı için mi oluyor yoksa başka bir sorun mu var bilelim.

Sıcaklık gözlemlediğim üzere maksimum 85 derecelere çıkıyor.

Dosya Ekleri

• sdsadad.png
    sdsadad.png
    571,6 KB · Görüntüleme: 30
  • memtest86.jpeg
    memtest86.jpeg
    124 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Peki sıcaklıklara bakmaya çalışırken mavi ekran aldınız mı? Mavi ekran hatası aldıkça yeni dosyaları paylaşın.

Peki sıcaklıklara bakmaya çalışırken mavi ekran aldınız mı? Mavi ekran hatası aldıkça yeni dosyaları paylaşın.
evet mavi ekran aldım malesef bunlarda yeni dosyalar

Bu fotoğrafta servise gittiğinde yapılan işlemler ve önerileri.

Dosya Ekleri

• monsteryetkiliservis.jpeg
    monsteryetkiliservis.jpeg
    30,9 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Önerileri yaptınız mı peki? Adamlar haklı, Driver Booster bu tarz sorunlara yol açar. Ve bunun bildiğim tek kesin çözümü de format. Format attınız mı?

İlginç. O halde yine teknik servise göndermek durumundasınız maalesef. Buradan yapabileceğim bütün önerileri yaptım. Ekran kartı durmak bilmeden sorun veriyor, olay donanımsal olabilir.

Geri
Yukarı