DPC Watchdog Violation Mavi Ekran Hatası

vkopuzoglu

Decapat
Selam, aynı adla bir sürü konu olduğunun farkındayım ancak minidumb dosyasını eklemek için yeni konu olarak açmak istedim.
Dün akşam bir oyunu açtıktan sonra ekranda sanki yere düşüp bozulmuş gibi yeşil ve pembe renkli çizgiler ve pikselleşmeler oluşmaya başladı. Bu hata oluşma süresinde sistemim kilitlendi ve 30 saniye sonra geri gelmişti. Bugün de aynı durum oldu ama bu sefer mavi ekran hatasını verdi.
Dün akşam bu hatadan sonra GeForce sürücü güncellemesi yaptım. Düzelmiş olduğunu varsaymıştım ama bu akşam da aynı sorun olunca sizlere sormak istedim. Şu an için görüntü çözünürlüğüm 800x600 e sabitlendi ve değiştiremiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:

Normal mesaj olarak ekledim neyse OneDrive olarak da yükledim inşallah sorunsuz bakabilirsiniz.
Minidump dosyası paylaşır mısın? Sürücüyü DDU ile sildin mi?
DDU dediğinizi tam olarak anlayamadım ancak denetim masası üzerinden sürücüyü zaten görmediği için kaldırdım sadece hd ses ve Pysx sistem yazılımı var sadece.

Son düzenleme:
Öncelikle Windows'unu güncelle.
CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu çalıştır.
2016-02-18 tarihinde çıkan BIOS'u, 2.A sanırım, yükle. Son BIOS bu sanırım, sen hangisi sonsa onu yükle.
DDU ile sürücünü silip bir defa daha dene lütfen önceki deidklerimi uygulayıp.
@Murat5038

DDU dediğinizi tam olarak anlayamadım ancak denetim masası üzerinden sürücüyü zaten görmediği için kaldırdım sadece hd ses ve Pysx sistem yazılımı var sadece.

Buradan faydalanabilirsiniz.

BIOS güncel değil kesin güncelleyin Mflash ile.

BlueStacks kaldır. DDU rehberine göre anlatımı uygulayıp güncel GPU sürücünüzü yükleyin.

RAM'lerden birini yeni mi aldın? 4. slotta olan RAM'i 3. slota takın.

Yeni konular

Geri
Yukarı