Çözüldü DPC_WATCHDOG _VIOLATION mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Furkanksck

Hectopat
DPC WATCHDOG VIOLATION hatası alıyorum. Laptop kullanıyorum ikinci ekranla beraber. Uzat seçeneğindeyim ve ana ekran da ikinci ekranda. Oyundayken yanda operayı açtığımda ikinci ekranın görüntüsü gidiyor sinyal kesiliyor. Ama laptopun ekranından olayları görebiliyorum. Veya sinyal yok yerine donuyor iki ekranda, sonrasında da mavi ekran hatası alıyorum. Sebebini anlayamadım ve çözümünü de öğrenmek istiyorum.

Çözüm
Monitörümün yazılımını güncelledim manuel olarak. Yine tekrar operayı açtım ve tekrardan mavi ekran hatası aldım ama bu sefer (VIDEO MEMORY MANAGEMENT INTERNAL) hatası verdi.
DDU ile Nvidia ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yerine eskisini manuel olarak yükledim. Sorunum ortadan kalktı.
Monitörü aygıt yöneticisinden kaldır yapın Windows tekrar indirsin kursun. Devam ederse aygıt yöneticisinden donanım kimliğini kopyalayıp internette driverı bulun manuel kurun.
+
DDU ile ekran kartı sürücüsünü güvenli modda silme ve PC'yi yeniden başlattıktan sonra temiz kurma işlemi adettendir ve birçok sorunun çözümüdür. :)

Monitörümün yazılımını güncelledim manuel olarak. Yine tekrar operayı açtım ve tekrardan mavi ekran hatası aldım ama bu sefer (VIDEO MEMORY MANAGEMENT INTERNAL) hatası verdi.
DDU ile Nvidia ekran kartı sürücüsünü kaldırıp yerine eskisini manuel olarak yükledim. Sorunum ortadan kalktı.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı