DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatası

İşletim sistemi
Windows 11

display

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16GB
Ekran kartı
RTX3060 8GB
Anakart
ASUS FX506HM
İşlemci
İ5 11400H
FIFA23, Mount and Blade Bannerlord oynadığımda sürekli mavi ekran hatası alıyorum en sık aldığımda DPC_WATCHDOG_VIOLATION. Minidump dosyası da attım anlayan varsa bakabilir.

FIFA23, Mount and Blade Bannerlord oynadığımda sürekli mavi ekran hatası alıyorum en sık aldığımda DPC_WATCHDOG_VIOLATION. Minidump dosyası da attım anlayan varsa bakabilir.
DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatası genellikle sürücü uyumsuzlukları veya donanım sorunları nedeniyle ortaya çıkan bir mavi ekran hatasıdır. Sorunu çözmek için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

1. **Sürücü Güncellemeleri:**
Bilgisayarınızdaki tüm sürücülerin güncel olduğundan emin olun. Ekran kartı sürücüsü, ses sürücüsü, ağ kartı sürücüsü ve diğer önemli sürücülerin en son sürümlerini indirip yükleyin. Üreticinin resmi web sitesini ziyaret ederek güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.

2. **Windows Güncellemeleri:**
Windows'unuzun güncel olduğundan emin olun. Güncellemeler, sistem hatalarını düzeltmek ve genel performansı artırmak için önemlidir.

3. **Isınma Sorunları:**
Bilgisayarınızın aşırı ısınma sorunları yaşamaması için içinde biriken tozu temizleyin. Ayrıca, soğutma sistemlerini kontrol edin ve gerekiyorsa temizleyin. Aşırı ısınma, bazı sistem hatalarına neden olabilir.

4. **BIOS Güncellemesi:**
Bilgisayarınızın BIOS'unu güncellemek de sorunları çözebilir. Ancak, BIOS güncellemeleri dikkatli bir şekilde yapılmalıdır, yanlışlıkla yapılan bir güncelleme sistemi kullanılamaz hale getirebilir. Bu nedenle, bu adımı atlamadan önce bilgisayarınızın marka ve modeline özel talimatları takip ettiğinizden emin olun.

5. **Hafıza Testi:**
Bilgisayarınızdaki belleği (RAM) test etmek için bir bellek test aracı kullanın. Bellek hataları, çeşitli sistem hatalarına neden olabilir.

6. **Sorunlu Aygıt Sürücüsünü Devre Dışı Bırakma:**
Bilgisayarınızın Yönetici Paneli'nde Aygıt Yöneticisi'ni açın. Sorunlu bir sürücüyü bulun ve sağ tıklayarak "Devre Dışı Bırak" seçeneğini deneyin.

7. **Gelişmiş Güç Yönetimi Ayarları:**
Güç yönetimi ayarlarını kontrol edin ve bilgisayarınızın güç tasarrufu modlarını kullanmamasını sağlayın. Bazı durumlarda, bu modlar cihazın doğru şekilde çalışmasını engelleyebilir.

Yukarıdaki adımları denememe rağmen sorun devam ediyorsa, donanım veya yazılım uyumsuzluğu olabilir ve daha spesifik bir çözüm için teknik destek almanız gerekebilir. Bu durumda, bilgisayarınızın marka ve modeline özel olarak destek ekibiyle iletişime geçmek faydalı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı