37 bin TL'ye masaütü vs laptop

Aligömleksiz

Zeptopat
Daha fazla  
35000 40000 TL'lik bütçem var. Uzun zamandır düşünüyorum laptopmu almalıyım masaüstümü diye. Çok gezen bir insan olmama rağmen laptop pek istemiyorum ama laptopuda kolay kolay taşıyabiliyorsun. Ama şöylede bir şey varki aynı parçalardan yapılmış masaüstü laptopa göre daha ucuz oluyor. Ve önümüzdeki 6 sene boyunca da aynı evdeyim masaüstünü taşımam gibi bir sebep yok. Sence hangisini almalıyım?

Masaüstü alabilirsiniz hocam, zaten pek seyahat etmediğinizi söylemişsiniz. Masaüstü çok daha rahat ve mantıklı olacaktır.

35000 40000 TL'lik bütçem var. Uzun zamandır düşünüyorum laptopmu almalıyım masaüstümü diye. Çok gezen bir insan olmama rağmen laptop pek istemiyorum ama laptopuda kolay kolay taşıyabiliyorsun. Ama şöylede bir şey varki aynı parçalardan yapılmış masaüstü laptopa göre daha ucuz oluyor. Ve önümüzdeki 6 sene boyunca da aynı evdeyim masaüstünü taşımam gibi bir sebep yok. Sence hangisini almalıyım?

Bunu öneririm.

Laptopla birçok sorun yaşarsın masaüstü kesinlikle daha iyi bir tercih olur.
Kasa tabii ki de seyahat etmeyenler için daha uygun. Ama laptoplarda sorun yaşarsın kısmına takılmıyorum. Kasalarda da sorun yaşabilirsin hatta bir sorun oldu mu araki hangi parça sorunlu bulasın. En azından laptop tek parça alıyorsun ve bir sorun olursa gönder servise ilgilensinler. Kafa rahat yani. Sonuçta herkes kasa konusunda bir sorun oldumu çözecek yeterli bilgiye sahip değil ve artık eskisi gibi tamirciler de yok piyasada.

Laptop 2 eksisi vardır.
  • Isınmayan laptop yoktur. Hele turbo işlemciyle kullanınca.
  • Oyun oynarken fanlar sesli çalışıyor.

Bu söylediğim eksiler markaya modele göre değişir fakat genel olarak bunlar laptopların güncel eksileridir bana göre. Benim gibi işlemci turbosunu kapatıp, dengeli modda kullanırsan. bu 2 eksiden minimum derecede etkilenirsin.

Geri
Yukarı