Çözüldü DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YunusEmreBilgin

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba,

Bunu özellikle TFT oynarken daha oyun başında 2 dk geçmeden yaşıyorum. Donuyor, mavi ekran geliyor hop DPC_WATCHDOG_VIOLATION bebek elimizde.

YouTube'ta izlemediğim video uygulamadığım yöntem kalmadı. Ne olur yardım edin, kafayı yemek üzereyim.

Çözüm
Bu cihazda donanımsal problem var ve ne olduğunu da belli etmiyor açıkçası çünkü çökmenin olduğu çekirdekteki dosyalara bakamıyoruz. Servise götürüp en kısa sürede ya elinden çıkar ya da sağlam olan bir tanesiyle değiştir, hatta servise götürmene de gerek yok. Aldığın yerle iletişime geçip durumu anlat alırlar diye düşünüyorum. Almadıkları takdirde servisten çürük raporu alıp iadesini verirsin.

Tekrar aynı sürücüler hataya devam ediyor.
Rich (BB code):
*** WARNING: Unable to verify timestamp for rt640x64.sys
*** WARNING: Unable to verify timestamp for MpKslDrv.sys
*** WARNING: Unable to verify timestamp for wtd.sys
*** WARNING: Unable to verify timestamp for igdkmdn64.sys

Elinde Memory.DMP var mı? Sistemden bir kontrol eder misin?
Merhaba,

Bunu özellikle TFT oynarken daha oyun başında 2 dk geçmeden yaşıyorum. Donuyor, mavi ekran geliyor hop DPC_WATCHDOG_VIOLATION bebek elimizde.

YouTube'ta izlemediğim video uygulamadığım yöntem kalmadı. Ne olur yardım edin, kafayı yemek üzereyim.
Minidump - Google Drive minidump klasörüm ektedir. yardımlarınızı bekliyorum. saygılar.

Kod:
*** WARNING: Unable to verify timestamp for IntcAudioBus.sys
*** WARNING: Unable to verify timestamp for nvlddmkm.sys
*** WARNING: Unable to verify timestamp for fwpkclnt.sys
*** WARNING: Unable to verify timestamp for igdkmdn64

Hata veren sürücüler, Intel ve NVIDIA ekran kartlarını güncelle. İnternet sürücülerini ve Intel SST sürücüsünü güncelle. Sorun devam ettiği takdirde durumu bildir.

Kod:

Hata veren sürücüler, Intel ve NVIDIA ekran kartlarını güncelle. İnternet sürücülerini ve Intel SST sürücüsünü güncelle. Sorun devam ettiği takdirde durumu bildir.
Çoookk teşekkür ederim. Şimdilik oldu gibi bakalım. Gözlemleyeceğim bir süre, tekrarlarsa tekrar yazarım. Tekrardan çok teşekkürler.

Kod:

Tekrar merhaba,

Malesef yine aynı hatayı vermeye başladı. Minidump eklemek istedim ama hatalı olduğunu söylüyor ve drive a yükleyemiyorum.

TFT oyununu bilirsiniz normalde çok özellik gerektirmeyen bir oyun ama, sanki full hd gta 5 oynarmışçasına çalışıyor fanlar ve dpc watchdog hatası veriyor.

Ne yapmam gerekiyor başka?

Nolur yardım edin :(

Çoookk teşekkür ederim. Şimdilik oldu gibi bakalım. Gözlemleyeceğim bir süre, tekrarlarsa tekrar yazarım. Tekrardan çok teşekkürler.

Tekrar merhaba,

Malesef yine aynı hatayı vermeye başladı. Minidump eklemek istedim ama hatalı olduğunu söylüyor ve drive a yükleyemiyorum.

TFT oyununu bilirsiniz normalde çok özellik gerektirmeyen bir oyun ama, sanki full hd gta 5 oynarmışçasına çalışıyor fanlar ve dpc watchdog hatası veriyor.

Ne yapmam gerekiyor başka?

Nolur yardım edin :(
Hatta ilginçtir ki Valorant ve CS 2'de bir sıkıntı çıkmıyor ikisini de full ayar oynayabiliyorum.
Ama Team Fight Tactics ve Fortnite oyunlarında patlıyorum.

Acer Nitro v15 pc modeli.

Son düzenleme:
Maalesef yine aynı hatayı vermeye başladı. Minidump eklemek istedim ama hatalı olduğunu söylüyor ve Drive'a yükleyemiyorum.

Paylaş yeni dosyaları lütfen.

Paylaş yeni dosyaları lütfen.
YENİ MİNİDUMP - Google Drive Buyrun

Bir de Nitro Sense programında bu sürücüyü güncelle diyor, güncelle diyorum ama hata veriyor (3 tane daha güncelleme vardı onları yaptı). İntel'in kendi sitesinden chipset driver yüklüyorum ama bu güncelleme hala gözüküyor.

1711581693860.png

Son düzenleme:
Rich (BB code):
0: kd> k
 # Child-SP          RetAddr               Call Site
00 fffff800`02c01c88 fffff800`04472579     nt!KeBugCheckEx
01 fffff800`02c01c90 fffff800`04471de1     nt!KeAccumulateTicks+0x239
02 fffff800`02c01cf0 fffff800`0446fe71     nt!KiUpdateRunTime+0xd1
03 fffff800`02c01ea0 fffff800`0446f89a     nt!KeClockInterruptNotify+0xc1
04 fffff800`02c01f40 fffff800`044f40ac     nt!HalpTimerClockInterrupt+0x10a
05 fffff800`02c01f70 fffff800`046199fa     nt!KiCallInterruptServiceRoutine+0x9c
06 fffff800`02c01fb0 fffff800`0461a2c7     nt!KiInterruptSubDispatchNoLockNoEtw+0xfa
07 fffff800`02bf9d80 fffff800`483ae0e4     nt!KiInterruptDispatchNoLockNoEtw+0x37
08 fffff800`02bf9f10 ffffc98f`00000000     nvlddmkm+0xbe0e4
09 fffff800`02bf9f18 00000000`00000000     0xffffc98f`00000000

Hatanın ana sebebi ekran kartı olarak duruyor ama yığıtın devamında dikkat edersen işlemcin kesmeleri alamadığı için askıda kalmış. Bayrak kaydı da 1'e ayarlı olmasına rağmen, yani işlemcin kesmeleri alabilecek durumdayken alamayıp clock durumuna düşmüş. 2 ihtimal var ya dosyaların sebebi olan çekirdek bu değil ya da işlemci bazında bir sorun var. Bu aldığın hata bugüne kadar denk geldiklerim arasında hep donanımsal hata sonuçlu çıktı.
Rich (BB code):
00 fffffa88`ba04fe34  fffff806`074d9e70 nt!PpmPerfAction
01 fffffa88`ba04fa43  fffff806`0ce23d80 tcpip!TcpPeriodicTimeoutHandler
02 fffffa88`ba04fa23  fffff806`074d9760 nt!PopExecuteProcessorCallback 
03 fffffa88`ba04fa34  fffff806`074d9760 nt!PopExecuteProcessorCallback <<<<<<< İşlemciyi yığıttan geri çağırma çağrılarını görüyorsun.
04 fffffa88`ba04fbc3  fffff806`074d9760 nt!PopExecuteProcessorCallback
05 fffffa88`ba04fba2  fffff806`4c8df9b0 nvlddmkm+0xbf9b0
Rich (BB code):
0: kd> r if
if=1

Rich (BB code):
DPC_WATCHDOG_VIOLATION (133)
The DPC watchdog detected a prolonged run time at an IRQL of DISPATCH_LEVEL
or above.
Arguments:
Arg1: 0000000000000001, The system cumulatively spent an extended period of time at
    DISPATCH_LEVEL or above. The offending component can usually be
    identified with a stack trace.
Arg2: 0000000000001e00, The watchdog period.
Arg3: fffff80613f1d340, cast to nt!DPC_WATCHDOG_GLOBAL_TRIAGE_BLOCK, which contains
    additional information regarding the cumulative timeout
Arg4: 0000000000000000

Rich (BB code):
0: kd> !irql
Debugger saved IRQL for processor 0x0 -- 13

Muhtemelinde çökme, farklı bir çekirdekte olduğu için yığıtlardan doğru bilgi edinememiş olabiliriz. Bu da bir gerçek ne yazık ki.

Aşağıda tekrar hata veren sürücüler var...
Rich (BB code):
*** WARNING: Unable to verify timestamp for IntcOED.sys
*** WARNING: Unable to verify timestamp for igdkmdn64.sys x3
*** WARNING: Unable to verify timestamp for mtkbtfilterx.sys

Rich (BB code):
00 fffff800`02c01c88 fffff800`04472579     nt!KeBugCheckEx
01 fffff800`02c01c90 fffff800`04471de1     nt!KeAccumulateTicks+0x239
02 fffff800`02c01cf0 fffff800`0446fe71     nt!KiUpdateRunTime+0xd1
03 fffff800`02c01ea0 fffff800`0446f89a     nt!KeClockInterruptNotify+0xc1
04 fffff800`02c01f40 fffff800`044f40ac     nt!HalpTimerClockInterrupt+0x10a
05 fffff800`02c01f70 fffff800`046199fa     nt!KiCallInterruptServiceRoutine+0x9c
06 fffff800`02c01fb0 fffff800`0461a2c7     nt!KiInterruptSubDispatchNoLockNoEtw+0xfa
07 fffff800`02bf9d80 fffff800`483ae0e4     nt!KiInterruptDispatchNoLockNoEtw+0x37
08 fffff800`02bf9f10 ffffc98f`00000000     nvlddmkm+0xbe0e4
09 fffff800`02bf9f18 00000000`00000000     0xffffc98f`00000000

Hatanın ana sebebi ekran kartı olarak duruyor ama yığıtın devamında dikkat edersen işlemcin kesmeleri alamadığı için askıda kalmış. Bayrak kaydı da 1'e ayarlı olmasına rağmen, yani işlemcin kesmeleri alabilecek durumdayken alamayıp clock durumuna düşmüş. 2 ihtimal var ya dosyaların sebebi olan çekirdek bu değil ya da işlemci bazında bir sorun var. Bu aldığın hata bugüne kadar denk geldiklerim arasında hep donanımsal hata sonuçlu çıktı.
Rich (BB code):
00 fffffa88`ba04fe34  fffff806`074d9e70 nt!PpmPerfAction
01 fffffa88`ba04fa43  fffff806`0ce23d80 tcpip!TcpPeriodicTimeoutHandler
02 fffffa88`ba04fa23  fffff806`074d9760 nt!PopExecuteProcessorCallback
03 fffffa88`ba04fa34  fffff806`074d9760 nt!PopExecuteProcessorCallback <<<<<<< İşlemciyi yığıttan geri çağırma çağrılarını görüyorsun.
04 fffffa88`ba04fbc3  fffff806`074d9760 nt!PopExecuteProcessorCallback
05 fffffa88`ba04fba2  fffff806`4c8df9b0 nvlddmkm+0xbf9b0
Rich (BB code):
0: kd> r if
if=1

Rich (BB code):
DPC_WATCHDOG_VIOLATION (133)
The DPC watchdog detected a prolonged run time at an IRQL of DISPATCH_LEVEL
or above.
Arguments:
Arg1: 0000000000000001, The system cumulatively spent an extended period of time at
    DISPATCH_LEVEL or above. The offending component can usually be
    identified with a stack trace.
Arg2: 0000000000001e00, The watchdog period.
Arg3: fffff80613f1d340, cast to nt!DPC_WATCHDOG_GLOBAL_TRIAGE_BLOCK, which contains
    additional information regarding the cumulative timeout
Arg4: 0000000000000000

Rich (BB code):
0: kd> !irql
Debugger saved IRQL for processor 0x0 -- 13

Muhtemelinde çökme, farklı bir çekirdekte olduğu için yığıtlardan doğru bilgi edinememiş olabiliriz. Bu da bir gerçek ne yazık ki.

Aşağıda tekrar hata veren sürücüler var...
Rich (BB code):
*** WARNING: Unable to verify timestamp for IntcOED.sys
*** WARNING: Unable to verify timestamp for igdkmdn64.sys x3
*** WARNING: Unable to verify timestamp for mtkbtfilterx.sys
Donanımsal olma ihtimali yüksek diyorsunuz.

Acer laptoptan uzak durulması gerektiğini söyleyen bir güruh var zaten da onlarla daha yeni karşılaştım malesef.

Peki bana şu evrede ne yapmam gerektiğiyle ilgili tavsiye verebilir misiniz?
15 günü geçti malesef laptopu alalı, servise gönderip iadesini mi istemeliyim ne yapmalıyım?

Peki bana şu evrede ne yapmam gerektiğiyle ilgili tavsiye verebilir misiniz?
15 günü geçti maalesef laptopu alalı, servise gönderip iadesini mi istemeliyim ne yapmalıyım?
Benim aklıma takılan şey problemi sadece bu oyunda alıyor olman, her oyunda sorun olsa gönder diyeceğim de emin olamıyorum hala. Ha, dosyaya bakıp da gönder diyebilirim çünkü bununla ilk karşılaşmam değil. Sürekli donanımsal sorunla biten bir hafıza yığını canlanıyor kafamda sadece.

BIOS durumuna bakamıyorum, yüklenmiyor dosyada. Şöyle ki, BIOS Update yaptıktan sonra temiz bir kurulumla bilgisayarı tekrar kontrol edebilirsin. Sorunlar aşerdiği takdirde servise gönder diyebilirim ondan sonrası için. Sürücü yükleme programı tarzı bir şey kullandın mı?

Son düzenleme:
Benim aklıma takılan şey problemi sadece bu oyunda alıyor olman, her oyunda sorun olsa gönder diyeceğim de emin olamıyorum hala. Ha, dosyaya bakıp da gönder diyebilirim çünkü bununla ilk karşılaşmam değil. Sürekli donanımsal sorunla biten bir hafıza yığını canlanıyor kafamda sadece.
Benim oynadığım oyun sayısı da az hepsi online, offline bir oyunda denemedim hiç.
TFT'de oyunun hemen ilk 2 dksında, Fortnite'da da başlangıç ekranında çok bekletiyor, en son ben bağlanıyorum. ( mavi ekran vermiyor ancak gecikme yaşanıyor )
Bunu da 2'ye ayırayım w10 ve w11 olacak şekilde.
-W10 yüklüyken fortnite'a girerdim önce baktım kasılma yok hemen bağlanıyorum, öyle girerdim tft'ye ve rahat bir şekilde oynardım. Baktım kasılma var tft'ye girerdim ı ıh oynatmazdı. Sanki eşref saati geliyordu bilgisayarın.
-W11 (şu an o yüklü) fortnite ı yüklemedim direkt tft'de denemek istedim çünkü en net belli eden o oluyor ve şu an burdayım.

Valorant ve CS 2 tüm özellikler full rahat bir şekilde oynayabiliyorum.

BIOS durumuna bakamıyorum, yüklenmiyor dosyada. Şöyle ki, BIOS Update yaptıktan sonra temiz bir kurulumla bilgisayarı tekrar kontrol edebilirsin. Sorunlar aşerdiği takdirde servise gönder diyebilirim ondan sonrası için. Sürücü yükleme programı tarzı bir şey kullandın mı?

Sürücü yükleme programı 1-2 format önce yüklemiştim. Son formatta kullanmadım.

BIOS'umu format sonrası güncelledim. Şimdi tekrar temiz kurulum deneyeceğim.
Bunun için sizden ricam (artık kendi sitelerinden indirip kurduğum şeylere güvenemez hale geldim) bana temiz kurulum sonrası lazım olacak driverların linkini paylaşabilir misiniz ? Hatanın benden kaynaklanmadığına emin olmak istiyorum. (beşeriz şaşarız) Rica etsem atabilir misiniz?

Bir de mesela Acer'ın sitesinde giriyorum aynı driverdan birkaç adet oluyor. En son tarihli olanını kurmam yeterli mi ?

Benim oynadığım oyun sayısı da az hepsi online, offline bir oyunda denemedim hiç.
TFT'de oyunun hemen ilk 2 dksında, Fortnite'da da başlangıç ekranında çok bekletiyor, en son ben bağlanıyorum. ( mavi ekran vermiyor ancak gecikme yaşanıyor )
Bunu da 2'ye ayırayım w10 ve w11 olacak şekilde.
-W10 yüklüyken fortnite'a girerdim önce baktım kasılma yok hemen bağlanıyorum, öyle girerdim tft'ye ve rahat bir şekilde oynardım. Baktım kasılma var tft'ye girerdim ı ıh oynatmazdı. Sanki eşref saati geliyordu bilgisayarın.
-W11 (şu an o yüklü) fortnite ı yüklemedim direkt tft'de denemek istedim çünkü en net belli eden o oluyor ve şu an burdayım.

Valorant ve CS 2 tüm özellikler full rahat bir şekilde oynayabiliyorum.

Sürücü yükleme programı 1-2 format önce yüklemiştim. Son formatta kullanmadım.

BIOS'umu format sonrası güncelledim. Şimdi tekrar temiz kurulum deneyeceğim.
Bunun için sizden ricam (artık kendi sitelerinden indirip kurduğum şeylere güvenemez hale geldim) bana temiz kurulum sonrası lazım olacak driverların linkini paylaşabilir misiniz ? Hatanın benden kaynaklanmadığına emin olmak istiyorum. (beşeriz şaşarız) Rica etsem atabilir misiniz?

Bir de mesela Acer'ın sitesinde giriyorum aynı driverdan birkaç adet oluyor. En son tarihli olanını kurmam yeterli mi ?
Ve driverları acerın sitesinden mi indirmem daha sağlıklı olur yoksa parçaların kendi sitelerinden mi ?
İşte ben önceki yüklemelerimde çorba yaptım ortalığı belki de bundan dolayı problem yaşıyorum.
Bu yüzden rica edicem ( biliyorum çok şey istiyorum nolur kusura bakmayın ) a'dan z'ye her driverı atabilme imkanınız olabilir mi acaba? Siz neyin gerekli veya gereksiz olduğunu daha iyi biliyorsunuzdur, sadece gerekli olanları atsanız da olur gerisini windows update ile de halledebilirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı