Çözüldü DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YunusEmreBilgin

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Bunu özellikle TFT oynarken daha oyun başında 2 dk geçmeden yaşıyorum. Donuyor, mavi ekran geliyor hop DPC_WATCHDOG_VIOLATION bebek elimizde.

YouTube'ta izlemediğim video uygulamadığım yöntem kalmadı. Ne olur yardım edin, kafayı yemek üzereyim.

Çözüm
Bu cihazda donanımsal problem var ve ne olduğunu da belli etmiyor açıkçası çünkü çökmenin olduğu çekirdekteki dosyalara bakamıyoruz. Servise götürüp en kısa sürede ya elinden çıkar ya da sağlam olan bir tanesiyle değiştir, hatta servise götürmene de gerek yok. Aldığın yerle iletişime geçip durumu anlat alırlar diye düşünüyorum. Almadıkları takdirde servisten çürük raporu alıp iadesini verirsin.

Tekrar aynı sürücüler hataya devam ediyor.
Rich (BB code):
*** WARNING: Unable to verify timestamp for rt640x64.sys
*** WARNING: Unable to verify timestamp for MpKslDrv.sys
*** WARNING: Unable to verify timestamp for wtd.sys
*** WARNING: Unable to verify timestamp for igdkmdn64.sys

Elinde Memory.DMP var mı? Sistemden bir kontrol eder misin?
( Mavi ekran vermiyor ancak gecikme yaşanıyor )
Başka oyunlarda da oluyor mu bu durum?

Sürücü yükleme programı 1-2 format önce yüklemiştim. Son formatta kullanmadım.
Sıkıntı yok o halde.

Bana temiz kurulum sonrası lazım olacak driverların linkini paylaşabilir misiniz?
Temiz kurulum sonrası ekran kartı sürücülerini güncellemen ilk etapta yeterli olacaktır. Sürücü problemi gibi durmuyor hataların.

Bir de mesela Acer'ın sitesinde giriyorum aynı driverdan birkaç adet oluyor. En son tarihli olanını kurmam yeterli mi?
Yeterli, lakin Windows bunları zaten kuruyor. Daha güncel olanlarını belki de.

Ve driverları Acer'ın sitesinden mi indirmem daha sağlıklı olur yoksa parçaların kendi sitelerinden mi?
Donanım kimliğine uygun en güncel sürücü neredeyse onu kurman en sağlıklısı olur.

İşte ben önceki yüklemelerimde çorba yaptım ortalığı belki de bundan dolayı problem yaşıyorum.
O yüzden tekrar çorba yapmadan basit bir şekilde kendini sisteme emanet et ve sadece grafik sürücülerini kur.

Driverı atabilme imkanınız olabilir mi acaba?
Ben sana sürücü verebilirim, sorun değil. Önce problemin tekrarlayıp tekrarlanmayacağını görmem lazım.

Gerisini Windows Update ile de halledebilirim.
Doğru yorum.

Son düzenleme:
Başka oyunlarda da oluyor mu bu durum?

Sıkıntı yok o halde.

Temiz kurulum sonrası ekran kartı sürücülerini güncellemen ilk etapta yeterli olacaktır. Sürücü problemi gibi durmuyor hataların.

Yeterli, lakin Windows bunları zaten kuruyor. Daha güncel olanlarını belki de.

Donanım kimliğine uygun en güncel sürücü neredeyse onu kurman en sağlıklısı olur.

O yüzden tekrar çorba yapmadan basit bir şekilde kendini sisteme emanet et ve sadece grafik sürücülerini kur.

Ben sana sürücü verebilirim, sorun değil. Önce problemin tekrarlayıp tekrarlanmayacağını görmem lazım.

Doğru yorum.
Hocam dediğiniz gibi yaptım. BIOS güncellemesi sonrası temiz kurulum, windows update, ve sadece el ile ekran kartı driverları. Malesef sonuç aynı.

En son minidumb dosyalarım budur.

Bu cihazda donanımsal problem var ve ne olduğunu da belli etmiyor açıkçası çünkü çökmenin olduğu çekirdekteki dosyalara bakamıyoruz. Servise götürüp en kısa sürede ya elinden çıkar ya da sağlam olan bir tanesiyle değiştir, hatta servise götürmene de gerek yok. Aldığın yerle iletişime geçip durumu anlat alırlar diye düşünüyorum. Almadıkları takdirde servisten çürük raporu alıp iadesini verirsin.

Rich (BB code):

Çözüm

Rich (BB code):

Tamamdır hocam teşekkür ederim.

Malesef 15 günü geçirdiğim için servis raporu ile iade talebi oluşturabiliyorum.
Onlardan rica etsem direkt olarak verirler mi raporu?

Memory.DMP nerededir hangi klasördedir?

Onlar sonucu söylüyorlar genelde, fabrika çıkışlı XX hatası diye. Gönderdiğinde not olarak eklersin.

C:\Windows\memory.dmp
Direkt olarak belirttiğiniz adreste o yok ama windows klasörünün içinde memory'yi arattığımda böyle bir memorydumba ulaştım.

Amd falan yazıyor ama o da garibime gitti.

Bir de teknik servise böyle bir yazı vermeyi düşünüyorum. Acaba iş görür mü ?

Bir de teknik servise böyle bir yazı vermeyi düşünüyorum. Acaba iş görür mü?
Ne kadar çok bilgi verirsen o kadar iyidir tabii ki.

Direkt olarak belirttiğiniz adreste o yok ama Windows klasörünün içinde Memory'yi arattığımda böyle bir memory.dmp dosyasına ulaştım.
DMP dosyası değil o ne yazık ki, manifest dosyası. (Konuyla alakasız) Bilgi içeren bir text olarak düşün

Geri
Yukarı