DPC_WATCHDOG_VIOLATION mavi ekran hatası + Minidump

Volkan EKMEN

Hectopat
Arkadaşlar 2 gündür DPC_WATCHDOG_VIOLATION mavi ekran hatası alıyorum ve sistem kendine reset atıp açılıyor. Bu konuda bilgisi olan yada bu hatayı alan arkadaşlar var mı? Ben internetten araştırma yapmaya devam edeceğim eğer sizin de bilginiz varsa paylaşmaktan çekinmeyin...

MSI ge60 453TR - Windows 8

https://www.dropbox.com/s/rd92d4q2jam3t0m/Minidump.rar

- - - Güncellendi - - -

Biride çıkıp dememiş ki bu çocuğun sorunu ne diye. Anlayan yok mu hiç. Recep baltaş daha önce karşılaşılan aynı sorunlarda minidump dosyasını istemişti diye bende konuyu açarken onu bile ekledi ama bir bakan olmamış...

Arkadaşım yardım istedin; yardım etmeye çalışıyorlar. Bu arkadaşlar senin kulaktan dolma dediğin, bizim ise vay be bir şey daha öğrendik deyip gıpta ettiğimiz yegane bilgileriyle bu forumda her kişiye yardıma koşuyorlar. Eğer bu sorundan kurtulmak istiyorsan, ne diyorlarsa yapacaksın. Yok yapmam dersen en yakın bir bakkala götürüp bunun sistemi çökmüş denilip bir format+30-50 dolar arası veya bu anakart ölü denilip o bakkaldan alınması ve kazık yenilmesi kaydı ile gayet iyi bir maliyete katlanırsın. İyi günler sana.

Buradaki arkadaşlar sorunun çözülmesi , sorunun giderilmesi için yardımcı olmaya çalışıyorlar.Sonuçta bu yardımdan dolayı kimse para veya herhangi bir çıkar beklememekte. Çözüm önerilerini uygular uygulamazsınız o sizi bağlar fakat yardım istiyorsanız önerileri dikkate almanızda fayda var.

Ama şu konuda konuyu açana katılıyorum.Şu AV yi kaldır şu daha iyi şunu kur gibi birşey demek yanlış olur ama BitDefender Testlerde Kaspersky den daha başarılı demekte çok yanlış bir düşünce olur. O testler hangi firma ihalede daha fazla para veriyorsa o 1. olmakta :) O yüzden kişisel test ve tecrübe daha iyidir.

Kurulumlu Antivirus yerine Portable veya Tarama amaçlı araçlar vermek daha makbuldür. Antivirus yazılımından memnunsan kaldırma.Fakat sisteminde zararlı uygulamalar olduğunu düşünüyorsan http://devbuilds.kaspersky-labs.com/devbuilds/KSS/12.0.1.337_MUI/kss.msi Kaspersky Security Scanner ile tarama ve temizleme yapabilirsin demek daha makbuldür.

Yaptığınız bu güzel yorum için teşekkürler. Bu forumda tarafsız bir görüş bulamayacağım diye cevap yazmaktan vazgeçmiştim. Önerilerinizi dikkate alacağım ama sistemimde virüs olduğunu düşünmüyorum o neden tarama yapma gereksinimi duymuyorum. Sistemimi sürekli tararım zaten.
Ayrıca Recep Baltaş usb kaynaklı bir sorun olabileceğini söylemişti bende o konuya ağırlık veriyorum. Allah'a şükür ben bu konuyu açtıktan sonra bir daha hata almadım. Bakalım ileride yine bir soruna karşılaşırsam hatanın içeriğine göre yaptığım şeyleri tekrar ederek sorunu çözmeye çalışırım.

Önerileriniz için teşekkürler. İyi forumlar...

Bilgisayarında mcafee veya AVG yüklü ise direk kaldır. Yüklü değilse veya başka bir antivirüs yüklü ise silin. (Çoğunlukla antivirüsden kaynaklanıyor.)

Biraz konuyu hortlatmış olacağım ama aynı hatayı 15-20 günde bir bende alıyorum. Kaspersky 2014 orijinal kullanıyorum. Kaldırmamı tavsiye eder misiniz. Bilgisayara herhangi bir USB, Harddisk, SD kart vb. takmadım. @Murat5038

Biraz konuyu hortlatmış olacağım ama aynı hatayı 15-20 günde bir bende alıyorum. Kaspersky 2014 orijinal kullanıyorum. Kaldırmamı tavsiye eder misiniz. Bilgisayara herhangi bir USB, Harddisk, SD kart vb. takmadım. @Murat5038
Minidumpları sizde paylaşırsanız kaldırılıp kaldırılmayacağına karar veririz.

Dediklerinizi kaldırdım. TAGES dediğiniz şeyi bulamadım. Ne yapmalıyım? TAGES adında hatırladığım tek şey resimdeki klasörde en altta bulunan dosya.

ggZuKrY.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı