DPC_WATCHDOG_VIOLATION Mavi Ekran Hatası

ÖmerT.

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar 1 - 1.5 ay önce Lenovo Z510 İ7 li modelini Vatan Bilgisayar'dan aldım. Aldıktan iki hafta sonra DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatası vermeye başladı. Başta önemsemedim çünkü 5 günde bir çıkıyordu. Fakat artık neredeyse her bilgisayarı açışımda çıkıyor ve bir kaç kez üst üste tekrar ediyor. Bir araştırma yaptım. Bazı yerlerde (Burada okumuş olabilirim hatırlamıyorum kusura bakmayın.) hard diskin driverinin güncellenmesi gerektiğini yazmış. Driver araştırdığımda Seagate'in (İçindeki hard disk Seagate markasına aitmiş.) sitesinde driver bulamadım. 3. parti yazılımlar kullandığımda ise (Unible DriverScanner) hard diskin driverinin güncel olduğunu söyledi. Daha sonra Technopat'ta arama yağtığımda bir ya da iki konu buldum. Burada çeşitli donanımların, programların bu hataya sebep olabileceği yazıyordu. Bu sorunu yaşayan arkadaştan Minidump dosyası gibi dosyalar istenmişti. Oraları pek anlayamadım :)D). O yüzden bir konu açma gereği duydum. Eğer yardım ederseniz çok mutlu olurum. Yoksa bilgisayarı servise göndereyim de hemen gelsin. Çünkü okul açıldı ve bilgisayar çok lazım oluyor. (Liseye yeni başladım ve ilkokuldaki gibi öğretmenler müsamaha göstermiyorlar.) Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler. Hepinize kolay gelsin.

http://download.lenovo.com/consumer/mobiles/8DCN39WW.exe
Bıos güncel değil güncelle.
___
GetSystemİnfo Rapor Oluşturma Resimli Anlatım
Herdprotect txt Raporu Oluşturma (Resimli anlatım)
Bu rapor sonuçlarını da vermen lazım.
___
Logitech ürün kullanıyorsan sürücülerini güncelle, Lenovo araçlarını kaldır, İntel bluetooth sürücünü güncelle, Realtek sürücülerini güncelle, İntel wireless sürücünü güncelle, kamera sürücünü güncelle, 360 antivirüsü kaldır, Hamachi kaldır, İntel ve Nvidia ekran kartı sürücülerini kaldır.
DDU ile İntel ve Nvidia kaldır, güncel İntel ve Nvidia sürücünü indirip kur.
Malwarebyte ile sistemi tara.

360 antivirüs kaldır demişsiniz. Peki ne önerirsiniz.
Şuanlık birşey önermem dediklerimi yapıp durumu gözlemleyin. 1/2 hafta içinde dediklerim yapılmış ve daha fazla program veya bileşen değiştirmez isen çözülmüş ise o zaman öneri isteyebilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı