DPC_WATCHDOG_VIOLATION mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

ArderZ

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar,
1 hafta öncesine kadar ASUS TUF Gaming FX505-DT BQ190 cihazımda mavi ekran (DPC_WATCHDOG_VIOLATION) hatası alıyordum. Sürücü güncelleştirmeleri, sıfırdan kurulum vs yaptıktan sonra 1 hafta boyunca hata almadım. Ta ki bugüne kadar. Steam üzerinden bir oyunu ilk defa çalıştırmak isteyince aynı hatayı aldım. Ardından bilgisayarım yeniden başlayınca sadece PowerPoint ve Google Chrome'dan (4 sekme) açtığım halde tekrar aynı mavi ekran hatasını aldım bu 2 defa tekrarladı toplamda 3 defa mavi ekran hatası aldım yardımlarınızı bekliyorum.

Not: Sürücülerim güncel, güncelleştirmelerim tam.
Sfc /scannow komutunu uyguladığım halde bozuk dosya bulamadım cihazımda.

Minidump dosyalarım: Son Minidump Dosyalarım.rar

Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırın.

Kamerayı şimdilik sadece devre dışı bırakın o kadar çekiniyorsanız.

O seri bayağı ısınıyor. Ondandır diye tahmin ediyorum ama tahminim aşırı ısınmadan mavi ekran vermesi.

Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırın.

Kamerayı şimdilik sadece devre dışı bırakın o kadar çekiniyorsanız.

O seri bayağı ısınıyor. Ondandır diye tahmin ediyorum ama tahminim aşırı ısınmadan mavi ekran vermesi.
Tamamdır dediğiniz gibi yapacağım. Fakat anlamadığım durum oyunu harici ekran kartı ile çalıştırıyorum ama dahili ekran kartı ısınıyor ayarlarda vs bir hata yapmış olabilir miyim ?
League of Legends'e sağ tıklayınca grafik işlemci ile çalıştır butonunu göremiyorum. Bu butonu nvidia denetim masasından aktif etmek istedim fakat orada öyle bir seçenek yoktu.
Onu nasıl ekleyebilirim ?
Not: Aşırı ısınmayı nasıl engelleyebilirim ?

NVIDIA ayarlarından oyunu seçip "Harici ekran kartı ile çalıştır" seçeneğini işaretlemeniz lazım.
Tamamdır yapıyorum teşekkürler.
Dediğiniz her şeyi uyguladım @MisakiTaro hocam birkaç gün cihazımı test edeceğim sorun olmazsa kameramı etkinleştirebilir miyim ?
Cihazımı birkaç gün test ettikten sonra buradan bilgi vereceğim. İnşallah sorun yaşamam ilginiz için teşekkür ederim.
Merhabalar @MisakiTaro hocam en son 22 Mart tarihinde önerdiğiniz adımları gerçekleştirip üstüne bilgisayarımı formatlayıp dpc_watchdog_violation hatasından kurtulduğumu sanmıştım ta ki 15 dakika öncesine kadar. Bilgisayarımı açıp League of Legends oyununu açmak istediğimde bilgisayarım dondu ve yine aynı hatayı aldım ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim @MisakiTaro hocam yardımlarınızı bekliyorum.
Minidump dosyası: 15.04.2021 (23.59) Minidump.rar

Son düzenleme:
Hocam merhabalar bende de Asus Tuf Gaming F15 FX506LU-HN225 modeli var cihazı alalı 1 ay kadar oldu sistemi çalıştırdığım ilk günden beri bu hatayı alıyorum. İlk başlarda çok sorun etmemiştim güncellemeler ile düzeleceğini sanıyordum, sonradan hata devam edince can sıkmaya başladı. Konu hakkında bir çözüm bulabildiniz mi ?

Minidump dosyalarımı bulamadım, forumdaki ''Minidump dosyası nasıl paylaşılır?'' başlıklı içeriği uygulasam da ulaşamadım. hatayı aldıktan sonra tekrar deneyip dosyaları eklemeye çalışacağım.

Hocam merhabalar bende de ASUS TUF Gaming F15 FX506LU-HN225 modeli var cihazı alalı 1 ay kadar oldu sistemi çalıştırdığım ilk günden beri bu hatayı alıyorum. İlk başlarda çok sorun etmemiştim güncellemeler ile düzeleceğini sanıyordum, sonradan hata devam edince can sıkmaya başladı. Konu hakkında bir çözüm bulabildiniz mi?

Minidump dosyalarımı bulamadım, forumdaki "minidump dosyası nasıl paylaşılır?" başlıklı içeriği uygulasam da ulaşamadım. Hatayı aldıktan sonra tekrar deneyip dosyaları eklemeye çalışacağım.

Merhabalar mesajınızı yeni gördüm uzun süredir bu hatayı araştırıyorum donanımsal olmadığını söyleyebilirim driver çakışmasından dolayı oluyor buna ısınmada etki ediyor. Şu an bildiğim bir çözümü yok ama 0'dan temiz bir kurulum ve tek tek driver yüklemenizi öneririm.

Son düzenleme:
Merhabalar 8 aylık ASUS TUF Gaming (Ryzen 5 3550 H, GTX 1650, 8 GB RAM, 1 TB HDD 256 SSD) laptopumda uzun süredir DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatası ile uğraşıyorum. En son @MisakiTaro hocam yardımcı olmuştu sağ olsun 3 hafta boyunca hiç hata almadım. Tam hatadan kurtuldum zannederken 25 dakika önce tekrar aynı hatayı aldım. Bilgisayarımı açıp League of Legends oyununu açmak istediğimde bilgisayarım dondu ve yine aynı mavi ekranı verdi ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim yardımlarınızı bekliyorum.
Minidump dosyası: 15.04.2021 (23.59) Minidump.rar

Misaki maalesef aramızdan ayrıldı. Onun yerine ben bakarım. DDU ile Sürücü Kaldırma Rehberi DDU ile sürünüzü kaldırıp şu sürücüyü kurun. Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Sürücüsü | NVIDIA

Vanguard kaldırın.

Hata genel olarak ekran kartı sürücüsü ile alakalı.

Merhabalar öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Bu konularda fazla bilgim olmadığı için birkaç sorum olacak:
1. DDU ile sürücü kaldırmak tehlikeli mi? Ekran kartı üreticileri önermiyor diye duymuştum.
2. Bilgisayarımda Valorant oyunu yüklü bu yüzden Riot Vanguard var Vanguard kaldırırsam Valorant oynayabilir miyim bilginiz var mı? (sorun yaşatacaksa komple Valorant'ı silerim sorun değil)
3. bugün öğlen önce GeForce Experience'yi sonrada GeForce Game Ready sürücümü güncelledim ardından 23.59 da bu hatayı aldım. Bu sebepten mi hata aldım acaba
4. bıraktığınız linkteki sürüm güncel sürümden biraz eski performans açısından sıkıntı yaratır mi?
Sorular biraz fazla oldu kusura bakmayın cevaplarsanız sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim 🙏

Merhabalar öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim. Bu konularda fazla bilgim olmadığı için birkaç sorum olacak:
1. DDU ile sürücü kaldırmak tehlikeli mi? Ekran kartı üreticileri önermiyor diye duymuştum.
2. bilgisayarımda Valorant oyunu yüklü bu yüzden Riot Vanguard var Vanguard kaldırırsam Valorant oynayabilir miyim bilginiz var mı? (sorun yaşatacaksa komple Valorant'ı silerim sorun değil)
3. bugün öğlen önce GeForce Experience'yi sonrada GeForce Game Ready sürücümü güncelledim ardından 23.59 da bu hatayı aldım. Bu sebepten mi hata aldım acaba.
4. bıraktığınız linkteki sürüm güncel sürümden biraz eski performans açısından sıkıntı yaratır mi?
Sorular biraz fazla oldu kusura bakmayın cevaplarsanız sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim 🙏

1. hayır.
2. hayır oynayamazsın.
3. olabilir.
4. NVIDIA'nın sitesinde Mobile 1650 olan sürücü bu.

Geri
Yukarı