DPC_WATCHDOG_VIOLATION mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

ArderZ

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Bu açtığım 3. konu farkındayım fakat yardımcı olan hocalarımdan bir daha geri dönüş alamıyorum bu yüzden yeni konu açma ihtiyacı duydum. 8 aylık ASUS TUF Gaming (Ryzen 5 3550 H, GTX 1650, 8 GB RAM, 1 TB HDD 256 SSD) laptopumda uzun süredir DPC_WATCHDOG_VIOLATION hatası ile uğraşıyorum. Şimdiye kadar @283156, @MisakiTaro ve @The G.O.A.T hocalarım yardımcı oldular sağ olsunlar. En son @The G.O.A.T hocam yardımcı olduğunda 2 hafta kadar hiç hata almadım. Tam hatadan kurtuldum zannederken bugün tekrar aynı hatayı aldım. Bugün 15.58'de bilgisayarıma yeni yüklediğim oyunu optimize etmek için GeForce Experience uygulamasını açmak istediğim sırada yine aynı DPC_WATCHDOG_VIOLATION mavi ekran hatasını aldım. Ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilirseniz çok sevinirim yardımlarınızı bekliyorum.

Minidump dosyası: 22.04.2021 Minidump.rar

Soru: Az önce League of Legends oyununa girerken görev çubuğunda kırmızı nokta veya siyah çizgiler gördüm. Görev çubuğundaki League of Legends simgesine tıklayıp oyunu tam ekrana aldığımda kırmızı noktalar ve çizgiler gitti sonra hiç belirmediler. Sorun raporlarına ve olay günlüğüne baktığımda bununla ilgili bir hata, uyarı vs göremedim, nedeni ne olabilir sizce? Cevaplarsanız sevinirim 🙏 🙏

OCCT ile ekran kartına test yapmadan göndermek pek akıl kârı değil benden demesi. Yerinizde olsam 5-6 dakika 3D testi ve 10 iterasyon olana kadar VRAM testi uygulardım. Ek olarak MyASUS'u da kaldırmayı unutmayın.

OCCT ile ekran kartına test yapmadan göndermek pek akıl kârı değil benden demesi. Yerinizde olsam 5-6 dakika 3D testi ve 10 iterasyon olana kadar VRAM testi uygulardım. Ek olarak MyASUS'u da kaldırmayı unutmayın.
Hocam OCCT ile 3D testini önceden araştırmıştım riskli olduğu için çekindim açıkçası. VRAM testi hakkında bir bilgim yok 2 testide neden yapmam gerekiyor ? Pek bilgi sahibi değilim açıklayabilirseniz sevinirim.

Kesin kanıya varmak için verdiğim değerlerde yapmanız yeterlidir. Sisteme zarar verecek düzeyde uzun değil verdiğim süre. Bu yüzden süresini verdim ya :)
Cevabınız için teşekkür ederim. Asusun bana attığı formu doldurdum büyük ihtimalle pazartesi cihazımı almaya gelecekler kargodan bu dediğiniz işlemi yinede yapmalı miyim ? Garanti kapsamından çıkarma gibi bir durum söz konusu olabilir mi ? Çünkü ekran kartımın arızalı olduğunu düşünüyorum.

Madem forumu bile imzaladınız o halde artık cihazı rafa kaldırın ve gelmelerini bekleyin. Sonuçtan haberdar etmeyi unutmayın lütfen.
Tamamdır süreç ile ilgili buradan haber vereceğim teşekkür ederim.
Merhabalar cihazım garantiden geleli henüz 2 gün olmamışken yine aynı mavi ekran hatasını aldım . Yarın Asus müşteri hizmetleri ile iletişime geçeceğim bu yüzden süreç ile ilgili hazırlayacağım konu maalesef gecikecekmiş gibi görünüyor .
@283156 hocam müsait olduğunuzda bu minidump dosyasına bakabilir misiniz ?

Minidump: 09.06.2021.rar

Son düzenleme:

Geri
Yukarı