DPC_WATCHDOG_VIOLATION mavi ekran hatası

Hanifi Yetkin

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar.
Son 5-6 gündür laptopumda mavi ekran hatası almaya başladım. Her seferinde aynı hatayı alıyor laptopum. Kısaca tarif etmek gerekirse laptopumun önce touchpadi çalışmıyor. 10-15 saniye sonra laptop tamamen kilitleniyor ve sonra mavi ekran verip kendini yeniden başlatıyor.
  • Laptop: ASUS FX506LI
  • Ekran kartı: GTX1650 Ti
  • İşlemci: i5-10300H
Minidump aşağıdaki linktedir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi
DDU ile sürücüyü kaldırıp eski sürüme dönebilirsiniz. Sorun devam ederse minidump dosyalarını paylaşın. Genel bir sürücü sorunu olarak görünüyor şu anlık. Bulduğum en net cevap sürücü ile alakalı yani donanımsal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -2 Eksi
Merhabalar.
Son 5-6 gündür laptopumda mavi ekran hatası almaya başladım. Her seferinde aynı hatayı alıyor laptopum. Kısaca tarif etmek gerekirse laptopumun önce touchpadi çalışmıyor. 10-15 saniye sonra laptop tamamen kilitleniyor ve sonra mavi ekran verip kendini yeniden başlatıyor.
  • Laptop: ASUS FX506LI
  • Ekran kartı: GTX1650 Ti
  • İşlemci: i5-10300H
Minidump aşağıdaki linktedir.

Hata MediaTek Wi-Fi kartı kaynaklı. Çok yanlış bilgi verilmiş.
Bluetooth sürücünüzü güncelleyin.
MediaTek Bluetooth ile alakalı uyarı var.

@xmanmurderx nereden çıkarttın donanımsal olup ekran kartı olduğunu?
Yemin ederim müdahale etmesek yazılımsal sorunu iadeye bile yollardı. Çok biliyormuş gibi yazmışsın ekran kartı diye.

@KojiroHyuga04 ellerine sağlık. Sürücü güncellemek işe yaramazsa .sys uzantılı olduğu için repair atmayı da deneyebilir diye düşündüm.
Hocam teşekkür ederim. Burada sorunları çözmek ve yanlışları gidermek için varız.
.sys uzantılı dosyalara repair çözüm olabilir hocam, ama sürücü kaynaklıysa genelde güncelleme öneririm.
Çünkü .sys repair yapılsa da bazen sürücüler bu halleriyle bile sıkıntı çıkartabiliyorlar.

Ben de onu anlamadım. 2 senedir kesintisiz dosya baktım, binlerce dosya elimden geçti ama sürücü sorunun donanımsal olduğunu ben de bilmiyormuşum :)

@Hanifi Yetkin Wi-Fi kartınızın modelini söyler misiniz? TUF serilerinde MediaTek MT7921 var diye biliyorum ama farklı da olabilir. Model adını ve Donanım Kimliğini verin.

Hocam teşekkür ederim. Burada sorunları çözmek ve yanlışları gidermek için varız.
.sys uzantılı dosyalara repair çözüm olabilir hocam, ama sürücü kaynaklıysa genelde güncelleme öneririm.
Çünkü .sys repair yapılsa da bazen sürücüler bu halleriyle bile sıkıntı çıkartabiliyorlar.

Ben de onu anlamadım. 2 senedir kesintisiz dosya baktım, binlerce dosya elimden geçti ama sürücü sorunun donanımsal olduğunu ben de bilmiyormuşum :)

@Hanifi Yetkin Wi-Fi kartınızın modelini söyler misiniz? TUF serilerinde MediaTek MT7921 var diye biliyorum ama farklı da olabilir. Model adını ve Donanım Kimliğini verin.
@KojiroHyuga04 Hocam az önce bilgisayarı açtım ve Wifi de sorun yasadım. Hiçbir wifi ağı gözükmüyordu. Dediğiniz gibi muhtemelen.

Dosya Ekleri

• IMG-20211230-WA0000.jpg
    IMG-20211230-WA0000.jpg
    28 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Etiketi atmanıza gerek yok, zaten aktif olduğum için mesaj geliyor.
İstediklerimi yapmanız lazım şu an.

Bu sorunu yaşayan bir arkadaşa Lenovo cihaz kullanmamasına rağmen Lenovo resmi sitesi üzerinden sürücü vermiştim ve çalışmıştı.

Deneme imkanınız var mı? Bu arada şimdi fark ettim, verdiğim yerdeki sürücü sanırım en günceli. Update Catalogue üzerindeki en güncelden bile güncel.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı