DPI arttıkça mouse neden hızlanıyor?

desperado38600

Hectopat
Daha fazla  
DPI yükseldikçe mouse neden yavaşlamak yerine hızlanıyor? Eğer DPI yükseldikçe hassasiyet artıyorsa yavaşlaması gerekmez mi? Ekrandaki her bir piksele tek tek uğraması hassasiyet göstergesi değil mi? Eğer öyleyse hassasiyet arttıkça farenin yavaşlaması gerekir. Bu DPI mevzusunu hala anlayamadım.

Ben FPS oyununda atıyorum DPI'ım yüksek olduğundan, adamı 2 piksel fazla kaydırdığım için vuramadım. Bu durumda düşük DPI FPS oyunlarında daha iyi değil mi çünkü farenin her bir piksele uğraması daha mantıklı değil mi? Yüksek DPI da 2 cm kaydırdım mouse 10 piksel gitti atıyorum düşük DPI da 5 piksel gitti bu durumda aradaki istenilen bir piksele denk getirme olasılığı düşük DPI da daha yüksek değil mi?
Böylece DPI'ın bir mantığı yok bence Windows'tan farenin hassasiyetini sona dayarım al sana 10000 DPI mouse.

Böylece DPI'ın bir mantığı yok bence Windows'tan farenin hassasiyetini sona dayarım al sana 10000 DPI mouse.

Sen Windows'tan DPI ayarlamıyosun, farenin hareket ettiğinde gideceği mesafeyi ayarlıyosun.
Örneğin 100 adet nokta var diyelim sen Windows'tan fare hızını en yükseğe getirdin, 100 adet noktayı 10 10 atlayarak gider.
Fakat DPI'ı yükseltip Windows'tan fare hızını en aza getirirsen 100 adet noktayı 1'er 1'er gider. Taranan noktalar artar fare daha hassas olur.

Geri
Yukarı