DPI ne demek?

Cenker1

Centipat
Daha fazla  
Yeni bir mouse almak istiyorum. İki mouse arasında kaldım. Biri 12800 DPI, diğeri 7200 DPI. DPI ne demektir ve yüksek olması mı düşük olması mı iyidir? (Not: Bütçem iki mouse için de yeterlidir.)

DPI farenin içinde kurulu hassasiyet ayarıdır. Yazılımı varsa ordan kontrol edebiliyorsunuz.

Yeni bir mouse almak istiyorum. İki mouse arasında kaldım. Biri 12800 DPI, diğeri 7200 DPI. DPI ne demektir ve yüksek olması mı düşük olması mı iyidir? (not: Bütçem iki mouse için de yeterlidir.)

Hocam hangisi daha hoşunza giderse onu alın DPI mausu nereden nereye harket ettirirken süreyi belirler 800 DPI 15 saniyede yapacağınız işi 4 k DPI'da uçak gibi oluyor 2400 DPI bile yeterli.

DPI nedir?
DPI (CPI olarak da bahsedilir), Dot per Inch, yani inç başına nokta kelimelerinin kısaltılmış halidir. Fareyi hareket ettirdiğinde 1 inç mesafe için farenin ne kadar çok bilgi aktaracağını söyler. DPI değeri değiştikçe fare işaretçisinin hızı da değişir.

Mesela bir FPS oyununda fareyi yavaş hareket ettirirsin ama RTS'de daha hızlı. İşte bu hızı DPI ile ayarlarsın. DPI düştükçe farenin hızı da artar.

Geri
Yukarı