Dragon Center'ı temiz bir şekilde kaldırmak

Lucie

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Başımın belası... MSI'ın bu yazılımı gerçekten kronik sorunlu.

Gaming X Trio 3060 Ti karta sahibim. Ve Sırf ışıklarını LED'lerini değiştirmek için bu saçma yazılımı indirmek gerekiyor. İlk başta indirdim her şey tamam fakat belli bir problemden dolayı formatlamak zorunda kaldım bilgisayarımı. Tekrardan kurmak istediğimde; setup dosyasını çalıştırıyorum, Dragon Center_2.0.100.0 kuruluyor kapanıyor ve başlata simgesi geliyor tıklıyorum açılmıyor. (Microsoft Store)

Büyük ihtimalle yazılımsal kaynaklı ve bu kartın BIOS'una işliyorsa yandım demektir.
Bu araç ayrıca Windows App olarak yüklendiği için tüm verilerini saklıyor, nerede olduğunu bulamıyorum. İşte bunu da nasıl yapacağımı bilmiyorum.

*Video penceresi büyütmede saliselik siyah ekran göz kırpma gibi.
*Güç Planı ayarlarını kendiliğinden değişiyor Windows ayarlarına karışıyor.
*Stabil çalışmıyor

Yeni gelen güncelleme ile o sorun ortaya çıktı. (2.0.98 güncellemesi.)

Temiz kurulum bir süreliğine bunu çözüyor.

Denetim masasından MSİ SDK'yı silin. Windows ayarlarından da Dragon Center'ı silin. Daha sonra gizli dosyaları göster seçeneğini açın ve C'den Program Data klasörüne, oradan MSI klasörüne girin. İçinde Dragon Center veya One Dragon Center dosyası olacak. O dosyayı da silin. 3 adımı hallettikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

Microsoft Store'dan tekrar Dragon Center'ı kurun. Kurulum tamamlandıktan sonra program reset atmanızı isteyecek. Yeniden bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Dragon Center için temiz kurulum yapmış oldunuz. Bunu yaptıktan sonra programın hiç bir ayarını değiştirmeyin. Ayar değiştirince bozuluyor.

Dragon Center için düzgün bir güncelleme gelmiyor. 2.0.75'den beri gelen her güncelleme sorunluydu. 2.1.0 ile düzeltirler umarım.
-Güç planı ayarlarının Dragon Center ile otomatik olarak ayarlaması güzel bir özellik.
-Göz kırpma olayına daha önce denk gelmedim, fakat Dragon Center ile ilgisi olduğundan emin değilim.
-Programa adam akıllı bir güncelleme gelmiyor. Sanırım 2.0.75'den sonraki tüm versiyonları kullandım, her gelen güncelleme bir sorunun düzeltirken başka bir sorun ortaya çıkarıyor.
Ben mesela hala True Color indiremiyorum ve kullanamıyorum. Normalde Dragon Center'a eklenmesi gerekirken ayrı bir program olarak yükleniyor ve istediğim gibi kullanamıyorum.

-Güç planı ayarlarının Dragon Center ile otomatik olarak ayarlaması güzel bir özellik.
-Göz kırpma olayına daha önce denk gelmedim, fakat Dragon Center ile ilgisi olduğundan emin değilim.
Yalan mı söylüyorum sence? İlk Nvidia Driver kurdum hiçbir problem yok. Ardından bari renklerini aylarlayım dedim sonuçlar bu şekilde. Az forumlara bak istersen..

Yalan mı söylüyorum sence? İlk Nvidia Driver kurdum hiçbir problem yok. Ardından bari renklerini aylarlayım dedim sonuçlar bu şekilde. Az forumlara bak istersen..
Yalan söylüyorsun tarzı bir şey demedim, niye böyle algıladın? Göz kırpma olayının Dragon Center kaynaklı olduğundan emin değilim. Çünkü Dragon Center'da göz kırpma olayını etkileyecek bir ayar bulunmuyor.

O olaya çözüm olur mu bilmiyorum ama, tarayıcı ayarlarından donanım hızlandırmayı açıksa kapatmayı, kapalıysa açmayı dener misin?

Yalan söylüyorsun tarzı bir şey demedim, niye böyle algıladın? Göz kırpma olayının Dragon Center kaynaklı olduğundan emin değilim. Çünkü Dragon Center'da göz kırpma olayını etkileyecek bir ayar bulunmuyor.

O olaya çözüm olur mu bilmiyorum ama, tarayıcı ayarlarından donanım hızlandırmayı açıksa kapatmayı, kapalıysa açmayı dener misin?
Sende haklısın iş güç var acele acele yapmaya çalışıyorum 1 aydır. Kusura bakma Fakat TV'ye bağladığım da bu olmuyor. Bunun için format attım kökten gitsin herşey diye, Güç planı (Nihai Performans) sabit duruyor onu halletim fakat, Monitör takınca göz kırpma tekrar başlıyor sorun olduğunu sanmıyorum. Daha doğrusu teknik donanımsal bir problem olduğunu sanmıyorum cihazlarımda..

Denemiştim yine denedim işe yaramadı her türlü video için geçerli gerek bilgisayarımdaki bir video, gerek Youtube falan.

Sende haklısın iş güç var acele acele yapmaya çalışıyorum 1 aydır. Kusura bakma Fakat TV'ye bağladığım da bu olmuyor. Bunun için format attım kökten gitsin herşey diye, Güç planı (Nihai Performans) sabit duruyor onu halletim fakat, Monitör takınca göz kırpma tekrar başlıyor sorun olduğunu sanmıyorum. Daha doğrusu teknik donanımsal bir problem olduğunu sanmıyorum cihazlarımda..
Bu sorunun çözümünü ve neyden kaynaklandığını bilmiyorum.
Dragon Center için nasıl temiz kurulum yapacağınız ise ilk mesajımda alıntı kısmında bulunuyor.

Bu sorunun çözümünü ve neyden kaynaklandığını bilmiyorum.
Dragon Center için nasıl temiz kurulum yapacağınız ise ilk mesajımda alıntı kısmında bulunuyor.
İlk mesajı benim mesaj sandım. :3

O adımları tam düzgün yapıcağımı sanmıyorum çünkü, bu konuyu açmadan önce bir çok şey yaptım. Bunları yaptım. Tek yapmadığım şey, Microsoft Store'dan indirmek. Fakat indiremiyorum indir seçeneği yok :D Bir kod kullan diyor o kadar. MSI'ın sitesindeki setup yüklediğimde, başlata icon geliyor ama açılmıyor. Tıklandıktan hemen sonra update geliyor Microsoft Store tarafından. Güncelle diyorum, hata sorun ile karşılaşıldı deniliyor.. Sanırım tekrar format atmam gerekiyor bu adımları tekrar denerim ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı