Dragon's Dogma 2 çıktı!

Oyun karakterin görünüşü değiştirmek ya da fast travel yapabilmek için gereken eşyaları tanesi 2 dolardan satıyormuş. Üstüne performans sorunları da eklenince incelemelerin %64'ü normal olarak olumsuz çıktı.

Oyun karakterin görünüşü değiştirmek ya da fast travel yapabilmek için gereken eşyaları tanesi 2 dolardan satıyormuş. Üstüne performans sorunları da eklenince incelemelerin %64'ü normal olarak olumsuz çıktı.
Bu paralı özelliklerin bazıları oyun içerisinde bulunabiliyor diye savunma yapmışlar ama bana kalırsa boş yapmışlar.

Halihazırda 50$ olan bir oyuna Single için bırak 1-2 doları 0.000001 dolar bile vermem böyle bir saçmalığı anca zaten ya EA yapardı ya da Capcom bastım iadeyi verdim disslike ı :)

Bu arada oyun güzel ona lafım yok..

Bu arada anlık olarak steam incelemesi 5.569 du 3dk içinde 4.700 e geri düştü :D

Bu paralı özelliklerin bazıları oyun içerisinde bulunabiliyor diye savunma yapmışlar ama bana kalırsa boş yapmışlar.
Evet, sanırım nadir de olsa bulunabiliyormuş ancak tam fiyat istedikleri bir oyunda nadir bir kaynağın parayla satılması yine de saçmalık.
Zaten bunun dışında oyunda oluşturduğun karakteri oyun içinden silememek ve yeni kayıt dosyası oluşturamamak gibi sorunlar da var. Mesela işe ya da okula gitmeden önce sırf performansı test etmek için rastgele bir karakter oluşturup oyuna giren adam o rastgele oluşturduğu karakteri oyun içinden silemiyor.

Ben az da olsa oynadım ama işten dolayı çok ilerleyemedim. 2k çözünürlülükte 60-100 fps civarı alıyorum. New game açamamak, karakteri değiştirememek falan aşırı beleşçi bi micro transaction yöntemi. Satıcak bi şeyler illa koymak istiyorsun kozmetik için uğraş bari, normalde olması gereken özellikleri kısmak büyük ayıp.

Evet, sanırım nadir de olsa bulunabiliyormuş ancak tam fiyat istedikleri bir oyunda nadir bir kaynağın parayla satılması yine de saçmalık.
Zaten bunun dışında oyunda oluşturduğun karakteri oyun içinden silememek ve yeni kayıt dosyası oluşturamamak gibi sorunlar da var. Mesela işe ya da okula gitmeden önce sırf performansı test etmek için rastgele bir karakter oluşturup oyuna giren adam o rastgele oluşturduğu karakteri oyun içinden silemiyor.
Tamda dediğin konuyu yapacaktım bi karakterle uğraşmadan test edip çıkmayı planlıyordum ama zort olduk.

DD 1'i bayılarak oynamıştım. O kadar sene bekledim. Sonuç benim açımdan çok büyük hüsran. Yılın oyunu rahat olur dediğim oyun şu an kendinden soğuttu beni.

Eğer bir oyun yeni çıktığı an çok şikayet alıyorsa o oyun iyidir abi. RDR 2, Witcher 3, Cyberpunk 2077 hepsi ilk çıktıklarında çok eleştirildi optimizasyon vs. Ama mikro ödeme ayrı bir şey orada duracaksınız.
Nasıl bir mantık bu hoca? O zaman Skull and Bones da iyi bir oyun. Saçmalıktan ibaret bu dediğiniz.

Geri
Yukarı