Dragon's Dogma 2'ye mikro ödemelerden eleştiren tayfaya "Bunlar hep böyleydi" dediler

Makaleler
2
Yer
Ankara
Resident Evil, Devil May Cry gibi oyunlarda 150 dolarlık mikro ödeme eklemeleri gözünüze batmadı da bu oyunda 50 dolarlık mikro ödeme eklenmesi mi gözünüze battı diye eleştirmeye başlanmış.

Her iki tayfa da haksız. Biri uzun zamandır var olan şey kendisine de dokunmaya başlayınca, yani iş işten geçince eleştirmeye başladı.
Diğer kesim (Oyunu seven kesim) ise firmanın bu paragöz hareketlerini "Daha önce de böyleydi. Şimdi niye bu oyunu eleştiriyorsunuz?" diye savunmaya başladı. Her iki kesim de haksız. Birisi oyunu seviyor diye ve oyun mikro ödemeye ihtiyaç duymuyor diye mikro ödeme olmasını eleştirine laf ediyor (bugün mikro ödemeye ihtiyaç duymayan oyun tasarımı yarın buna ihtiyaç duyabilir, Capcom bugün sadece e*ayi avlamak için ekliyor olsa da yarın zorunlu kılabilir bu DLC'leri). Diğer kesim ise onlarca oyunda varken spesifik olarak bu oyunda laf ederek geç kalınmış bir hareket yapıyor.

Örnek:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoyun videosunu izledim abartıldığı kadar yokmuş diyor oyun DLC ile sattığı malzemeleri oyun içinde bol bol veriyormuş. Fasttravel da çok yokmuş.

Control'deki Alan Wake DLC'si daha saçma bence direkt hikayeye etki ediyor.

Videoyun videosunu izledim abartıldığı kadar yokmuş diyor oyun DLC ile sattığı malzemeleri oyun içinde bol bol veriyormuş. Fasttravel da çok yokmuş.
Evet öyle, diğer Capcom oyunlarında da aynı olay varken niye sadece Dragon's Dogma 2'de bu kadar patlama yarattı bilmiyorum, sırf burada bile 7-8 tane konu açılmış Dragon's Dogma 2'nin microtransaction olayı ile ilgili.

Tek oyunculu bir oyunda böyle bir olay olması saçma ama interneti bu kadar kasıp kavuracak büyüklükte bir olay olduğunu düşünmüyorum bütün itemleri zaten oynayıp elde edebildiğiniz için.

Tek oyunculu oyuna böyle bir sistemi kullanmak büyük dolandırıcılık. Single oyunda deneyim sana aittir. İstersin mod yüklersin, istersin kendine eşya para basarsın, hile yaparsın sana kalmış.

Aç gözlü yatırımcıları kimse beslemek zorunda değil.

Diğer kesim ise onlarca oyunda varken spesifik olarak bu oyunda laf ederek geç kalınmış bir hareket yapıyor.
İstediği gibi eleştirirler. Önceden yanlış yapabildi diye hep yanlış yapabileceği anlamına gelmez. Ayrıca herkes Japon oyunu oynamıyor. Yeni gelen kitlenin haberi olmayıp tepki göstermesi de olası.

Son düzenleme:
Büyük hikaye DLC’leri dışında ücretli oyunlarda DLC bulunması hiç hoşuma gitmiyor, anlam veremiyorum. Keşke Baldur’s Gate’i örnek alsalar.

Geri
Yukarı