DRAM ışığı kırmızı yanıyor

Black001

Femtopat
Daha fazla  
Sorunum şu;
PC boşta 10 15 dk kalınca kapanıp dram ışığı kırmızı yanıyor ve kapanıyor. Ama kullanırken video izlerken oyun oynarken böyle bir sorun olmuyor.
Biraz araştırdım çoğunlukla BIOS güncellemesi denmiş. PC'yi kurarken BIOS güncellemesini yapmıştım. Şu anki BIOS sürümü F63b. RAM'lar slot olarak 1 ve 2'de.
Sistem özelliklerim şudur;
Anakart: Gigabyte Aorus B450 Elite V2.
RAM (2x8): Crucial Ballistix (2x8)16 GB 3200MHz DDR4 RAM BL2k8G32C16U4bl.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3, 6GHz 35MB cache soket AM4 işlemci.
SSD: WD Blue SN550 WDS500G2B0C 500 GB M.2 SSD.
Ekran kartı: MSI GT1030 Aero ITX 2G OC GDDR5 64 Bit AE607MSI336.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
F63b sürüm numaralı BİOS dosyasını nereden yükleyip indirdiniz bilmiyorum ama sizin anakartınızın son BİOS sürüm numarası F62 ve bu da 22.07.2021 tarihinde yayınlanmış. Belki de sorununuz bu olabilir. Yani F62 sürüm numaralı BİOS'a geçmeniz gerekebilir.
Anakartınızın destek sayfası linkini vereyim size, bir de siz bakın isterseniz.

Anakartın app center uygulaması var ordan otomatik kendisi yaptı ama şimdi deneyeceğim
Merhaba,
F63b sürüm numaralı BİOS dosyasını nereden yükleyip indirdiniz bilmiyorum ama sizin anakartınızın son BİOS sürüm numarası F62 ve bu da 22.07.2021 tarihinde yayınlanmış. Belki de sorununuz bu olabilir. Yani F62 sürüm numaralı BİOS'a geçmeniz gerekebilir.
Anakartınızın destek sayfası linkini vereyim size, bir de siz bakın isterseniz.

Cevap vermediğim süre içinde deneme yaptım fakat hala pcyi boşta bırakınca kapanıyor Dram kırmızı yanıyor ramleri silgi ile sildim slotları değiştirdim yine aynı şeyi yapıyor

Son düzenleme:

Geri
Yukarı