DRAM ışığı sabit yanıyor

ILYNXI

Hectopat
Merhaba. Herkese iyi hafta sonları dilerim. Bugün bilgisayarımı temizlemek istedim. Çünkü ekran kartım hemen 80 derecelere çıkabiliyordu oyunlarda. Ekran kartını sökünce gördüm ki termal macun resmen kurumuş. Onu iyice temizleyip bitirdikten sonra işlemciyi de elden geçirmek istedim. Onunda temizliğini yaptım ve her şey bitikten sonra PC'yi açamadım. Anakartta DRAM ışığı yanıyor. RAM'leri tek tek takip denedim. Yuvalarına hava ile temizledim. Uçlarını silgi ile sildim. BIOS pilini çıkarıp dinlendirdim sonra denedim olmadı. Güç kaynağını kapatıp açma tuşuna 4-5 defa bastım sonra yeniden denedim, olmadı. En son her şeyi söküp 40 dakika bekledim yine olmadı. Anakartım ASUS Z270F. Sizce RAM'leri hiç ellememiş olduğum halde bu nasıl oldu? RAM'lerin bozulmuş olma ihtimali olabilir tabii ki ama hiç sanmıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum 😊

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, işlemci soketini kontrol edin. Belki pinlerin arasına macun gelmiş olabilir. RAM ile iletişim kuramazsa bu ikazı verebilir.

Hocam, işlemci soketini kontrol edin. Belki pinlerin arasına macun gelmiş olabilir. RAM ile iletişim kuramazsa bu ikazı verebilir.
O gün sabaha kadar her şeyi yaptım olmadı. Sabaha karşı en son işlemciyi söküp taktım düzeldi. Macun kaçmamış ayarında sürmüştüm ama düzeldi çok şükür. Yani gerek kalmadı ama teşekkür ederim cevabınız için :)

Geri
Yukarı