DRAM LED MEM_OK Işığının Yanması

by_ossii

Hectopat
Yer
Girne
Daha fazla  
Herkese selamlar. Lütfen yardımcı olun arkadaşlar kafayı yemek üzereyim. Bundan 1 hafta öncesine kadar bilgisayarda bir sorun yoktu. Sistemim Intel i5 2400 Anakart asus p8h67-v RAM hi level 4 GB 1333 mhz Power aopen 500 wat. Arkadaştan ikinci el ekran kartı aldım saphire hd 6850 gddr5 256 bit 1 gb. Sağlam kasadan söktü bana verdi kendi kasama taktım PC çalıştırdım dram led ışığı yandı ve görüntü vermedi hemen çıkardım eski ekran kartını taktım yine görüntü yok. Dram led tuşuna basıyorun cekiyorum bazen açılıyor pc direk bios ekranına giriyor ama bu defada işlemci 90 derece gösteriyor. 2-3 defa böyle açıldı PC bende hemen kapattım zorlamadın şimdi hic açılmıyor ve 1 uzun 2 kısa beep sesi geliyor. Ramı başka kasada denedim sağlam. Ekran kartıda sağlam. İşlemci bilmiyorum ne durumda. Lütfen yardım edin anakartım yandımı acaba ? Jumper ile resetledim olmadı. Pili çıkardım yine olmadı.

Ben önce Power düğmesi ile açıyorum sonra ses geliyor o zaman 1 defa basıyorum dram led memok tuşuna PC kapanıyor tekrar açılıyor ama yine aynı. Farklı yöntemi varmı ? Fahrenayt olayı tam olarak nedir hocam ? Birde bios açılırken siyah ekranda overlock felan yazıyor

Siyah ekran geldiğinde F1'e basıp BIOS'a geçin ve F5 ile ayarları sıfırlayın. F10 ile kaydedip çıkın. Artık sistemin sorunsuz açılması gerek.

Fahrenayt ise Celcius gibi bir sıcaklık ölçü birimidir. Ölçüsü Celcius'a göre fazladır ve dolayısıyla 30 derece olan işlemci daha yüksek değerler gösterebilir.

Ah be hocam bioasa bi girebilsem yapıcamda PC açılmıyor işte. Ötüp duruyor. Bu memok tuşu tam olarak nasıl kullanılıyor ? Benim yöntemim doğrumu ? Kırmızı ışık yanıp sönmeye başladımı basıp cekiyorum hemen. Başka ne yapılabilir ?

RAMlerin yerini defalarca değiştim tüm slotları tek tek deneyip memok tuşuna Bastım ama fayda yok. Farklı kasada çalışan RAM söktüm taktım yine olmadı. Acaba ekran kartını taktığımda güç yetersiz gelip anakarta zarar vermiş olabilirmi ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı