DRAM ve CPU ışıkları yanıyor ve görüntü gelmiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

melihaktaş

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün yeni bir anakart ve PSU satın aldım parçaların montajını yaptım ve ekrana görüntü gelmiyor sistem bu şekildedir. RAM ve işlemci diğer sistemimden çıkartıp taktım çalışan ürünler diğerlerini sıfır satın aldım.
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X.
  • Anakart: MSI X470 GAMING Plus.
  • GPU: NVIDIA GeForce RTX 3060 (2x)
  • RAM: G.Skill Trident Z Royal 64 GB.
Anakart1.jpg
Anakart2.jpg
Anakart3.jpg

BIOS güncellemeniz gerekiyor. Hatırladığım kadarıyla X470 anakartlar Ryzen 5000 serisi için hazır olarak gelmiyor. Onun için başka eski bir işlemci takıp BIOS güncellemesi yapmanız gerekiyor.

Aynısı başıma geldi 2 ayda çözdüm.
Çözümü 3.nesil işlemci tak sonra BIOS güncellemesi yap sonradan tak diğer işlemciyi.

MSI anakartlarda eski işlemci takmadan UsBden BIOS güncelleyebiliyorsun sorun buysa eğer.
Onun haricinde klasik RAM slotu değiştirme-CPU güç bağlantısını kontrol etmeyi deneyebilirsin.

BIOS güncellemesi yapmanız gerekmektedir aksi takdirde sistem açılmaz görüntü gelmez.

MSI Türkiye şuradan en son sürüm BIOS indirip güncelleyebilirsiniz.

MSI anakartlarda eski işlemci takmadan USB'den BIOS güncelleyebiliyorsun sorun buysa eğer.
Onun haricinde klasik RAM slotu değiştirme-CPU güç bağlantısını kontrol etmeyi deneyebilirsin.

Nasıl yapabileceğimi anlatmanız mümkün mü? Diğer sistemimde BIOS'u indirip flash belleğe yükledim.

Bu arada cevaplar için herkese teşekkür ederim.
Arkadaşlar elimde CPU olmadan nasıl güncelleme yapabilirim. Anakartın üzerinde BIOS tuşu göremiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Aynısı başıma geldi 2 ayda çözdüm.
Çözümü 3.nesil işlemci tak sonra BIOS güncellemesi yap sonradan tak diğer işlemciyi.

Linkteki ürünü sipariş verdim sorunu çözer mi ?

Son düzenleme:
Nasıl yapabileceğimi anlatmanız mümkün mü? Diğer sistemimde BIOS'u indirip flash belleğe yükledim.

Arkadaşlar elimde CPU olmadan nasıl güncelleme yapabilirim. Anakartın üzerinde BIOS tuşu göremiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Linkteki ürünü sipariş verdim sorunu çözer mi?

Evet bende bu sipariş verdiğinden ilk basta taktim.

Linkteki ürünü sipariş verdim sorunu çözer mi ?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı