Dram'siz M.2 SSD vs SATA SSD

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Aklıma takılan bir soru var şimdi Samsung 980 SSD'ler 1400TL civarına bulunabiliyorken 870 EVO SATA SSD'si 1500TL civarında 1 TB'lık modeli için. Sizce hangisini tercih etmek daha mantıklı? Kullanım amacı işletim sistemi ve oyun.
Tamam dram i yok fakat sonuç olarak 100GB'ın üstüne çıkılmadıkça 3500mb/s okuma 3000Mb/s yazma hızı sunuyor.

SATA da olsa DRAM'li almakta fayda var bence. Zaten render falan yapmayacakmışsınız, aradaki hız farkını günlük hayattan hissetmeniz zor. Açılma sürelerinde birkaç saniye oynuyor sadece.
Bende zaten 2 SSD dende mevcut. Sadece bana daha fazla para verip sata SSD almak saçma geliyor. Sonuç olarak yüksek boyutlu dosyalarla uğraşmayacak biri için HMB teknolojisi yeterli gelecektir.
Ben 870 evo'nun hızındanda memnunum 980 inde.
Meraktan açtım konuyu.
Az daha verip US70 al bence.
Anakartımda GEN4 M.2 slotu olmadığı için orada yazan hızları alamayacağım zaten. :)
Ki konuyu meraktan açtım.
Konuda belirtilen iki SSD den hangisi daha iyidir?

Bunu al ve sessizce köşene çekil:
Hocam bende SSD var zaten konuyu meraktan açtım ve bahsi geçen 2 model arasında karşılaştırma yapmak istiyorum.

Fazladan M.2. soketi yoksa 870 Evo, varsa 980. Zira, HMB tabanlı bir SSD ile eldeki tek soketi doldurmak mantıksız olacaktır.
Anakartımda 2 adet M.2 slotu mevcut. Zaten ben 980 i aktif olarak kullanıyorum bir sorununu görmedim şuana kadar. 870 i oyun için kullanmaktayım. Benim konuyu açmamdaki sebep tamam 980 in DRAM i yok fakat bu SSD yerine Sata SSD önerenler var. Bence daha ucuza M.2 SSD almak daha mantıklı zaten çoğu incelemede oyunlar ve işletim sistemi kurulumu için uygun olduğu yazılmış.
Tabii yüksek boyutlu dosya aktarımı yapacak kişiler için bu SSD mantıksız olacaktır ama normal ev kullanıcısı her gün 100Gb lık dosya aktarımı yapmaz sonuçta.

Yeni konular

Geri
Yukarı