Dreamweaver CS6 Mysql Veritabanı bağlantı hatası

okan85

Centipat
Merhabalar,

Bilgisayarımda mysql kurulu olduğu ve phpmyadmin'de veritabanı oluşturmama ve xampp'da Apache server ve Mysql açık olmasına rağmen Dreamweaver Cs6'da mysql hatası neden alıyorum? Saçlarımı yolmak üzereyim :) Yardım edebilir misiniz? Bu arada apache server çalışıyor htpp://localhost 'da sayfalarımı görüntüleyebiliyorum.
mysql.jpg

Son düzenleme:
Siteni görüntülemek için burdan bağlantı yapmak zorunda değilsin yapma da zaten , mysqli_connect ile bağlan siteni görüntülemek içinde chrome aç adres satırına localhost: port numarını yaz yeterli bağlantı yapamazsan veritabanına söyle yardımcı olayım .

Siteni görüntülemek için burdan bağlantı yapmak zorunda değilsin yapma da zaten , mysqli_connect ile bağlan siteni görüntülemek içinde chrome aç adres satırına localhost: port numarını yaz yeterli bağlantı yapamazsan veritabanına söyle yardımcı olayım .

Nasıl bağlancam onu soruyorum xampp da mysql ve apache açık bu hatayı alıyorum. php kod mu yazmam gerekiyor? phpmyadmin de oluşturduğum veritabanını cs6 da göremiyorum. cs6 klasörleri içinde özel ayar mı gerekiyor?

Şunu söylemek istiyorum neden program ile bağlanmaya çalışıyorsun kod ile bağlan html kodlarının en üstüne php tag açıp mysqli_connect("localhost","user","password","veritabanı_adi");

Bu kadar işini daha çok zorlaştırıyorsun

Şunu söylemek istiyorum neden program ile bağlanmaya çalışıyorsun kod ile bağlan html kodlarının en üstüne php tag açıp mysqli_connect("localhost","user","password","veritabanı_adi");

Bu kadar işini daha çok zorlaştırıyorsun
Programın bu özelliğini es geçmek işime gelmez çünkü kod bölümünden ziyade tasarım bölümünden bağlantıları kurmak daha kolay. kodu kendi atsın istedim. Artık manuel yapıcaz 🙂 O kadar araştırdım cevabını bulamadım. çözümlenseydi süper olurdu.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı