Dren ile tuvalete gitmek

parad0x

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar dun kil donmesi ameliyati oldum. Flep ile ve dren takildi ben bu dren ile nasıl tuvalete gidecegim simdi? Daha once boyle bir durumda kalan var mi ayrica cikarilirken aciyor mu?

Arkadaşlar dun kil donmesi ameliyati oldum. Flep ile ve dren takildi ben bu dren ile nasıl tuvalete gidecegim simdi? Daha once boyle bir durumda kalan var mi ayrica cikarilirken aciyor mu?
Hocam sakın drenin olduğu kısmı zorlamayın drenin poşetini tutun öyle gidin dikkat edin kendinize bende pankreasım ve safra kesemde ameliyat oldum tedavi aldım defalarca bide dren çıkarken acıyor hocam yani ipin ne kadar uzun olduğuna bağlı benim pankreasımdan çıkana kadar dren azraili gözliyodum çok acıdı canım umarım canınız hiç yanmaz hocam Geçmiş olsun.

Bu kadar kritik bir durumu sizi ameliyat edenler söylemedi mi?

Hocam gidebilirsin problem olmaz dediler ama ben yine de tecrübeli kişilerden duymak istedim.

Hocam sakın drenin olduğu kısmı zorlamayın drenin poşetini tutun öyle gidin dikkat edin kendinize bende pankreasım ve safra kesemde ameliyat oldum tedavi aldım defalarca bir de dren çıkarken acıyor hocam yani ipin ne kadar uzun olduğuna bağlı benim pankreasımdan çıkana kadar dren azraili gözliyordum çok acıdı canım umarım canınız hiç yanmaz hocam geçmiş olsun.

Eyvallah hocam, korktum şimdi ama neyse illaki çıkacak.

Hocam gidebilirsin problem olmaz dediler ama ben yine de tecrübeli kişilerden duymak istedim.

Eyvallah hocam, korktum şimdi ama neyse illaki çıkacak.
Hocam hiç korkmayım korkmanıza sebep olduysam özür dilerim ama acıması drenin ne kadar uzun olmasına bağlı eğer drenin ipi kısaysa hiç acımaz 1 saniyede çıkar mesela benim 2 tane drenim vardı safrakesemde takılı olan dren hiç acımadı çünkü kısaydı ama pankreasımda olan dren beni ağrıdan çok korkutmuştu.

Hocam hiç korkmayım korkmanıza sebep olduysam özür dilerim ama acıması drenin ne kadar uzun olmasına bağlı eğer drenin ipi kısaysa hiç acımaz 1 saniyede çıkar mesela benim 2 tane drenim vardı safrakesemde takılı olan dren hiç acımadı çünkü kısaydı ama pankreasımda olan dren beni ağrıdan çok korkutmuştu.

İçeride 5 cm bir kısım var demişti doktorum bir de benimkisi hemovac dren diye bir şey. Boyuta göre acıyorsa dren küçük galiba acımayacak.

Acımaz hocam üzülmeyin geçmiş olsun dren kadar kötü bir şey yok ya 2 kere dikiş atılmıştı drenin olduğu yere.

Neyse hocam olacağı kafaya takmak anlamsız 2 güne falan çıkar zaten.

Arkadaşlar bir yol buldum anlatıyorum: Eğer dren kuyruk sokumu bölgenizde ise dreni bir arkadaşınızın yardımı ile sırtınıza bantlayın, çok zorlamayın bantlarken rollflix denilen tahriş etmeyen bantlar var onlardan kullanın sonra işinizi halledip bandı yine yardım ile çıkarın.

Arkadaşlar durum guncellemesi yapiyorum bugün dreni cikarttirdim ve gercekten hiç acimiyor doktor bana hazir misin dedi o arada zaten dreni cikarmis benim korktugumu gorunce biraz dalga gecti normalde cumartesi cikarttiracaktim dreni ama acile gittigimde drenin brans doktoru tarafindan cikarilabilecegini soylediler ve 1 Mayıs dolayisi ile saliya kadar uzadi bu arada eger dreniniz var ise erken cikarttirmaya calismayin dren bolgesinde sivi birikiyor ve onu siringayla cekerek cikartiyorlarmis.

Son düzenleme:
Neyse hocam olacağı kafaya takmak anlamsız 2 güne falan çıkar zaten.

Arkadaşlar bir yol buldum anlatıyorum: Eğer dren kuyruk sokumu bölgenizde ise dreni bir arkadaşınızın yardımı ile sırtınıza bantlayın, çok zorlamayın bantlarken rollflix denilen tahriş etmeyen bantlar var onlardan kullanın sonra işinizi halledip bandı yine yardım ile çıkarın.

Arkadaşlar durum guncellemesi yapiyorum bugün dreni cikarttirdim ve gercekten hiç acimiyor doktor bana hazir misin dedi o arada zaten dreni cikarmis benim korktugumu gorunce biraz dalga gecti normalde cumartesi cikarttiracaktim dreni ama acile gittigimde drenin brans doktoru tarafindan cikarilabilecegini soylediler ve 1 Mayıs dolayisi ile saliya kadar uzadi bu arada eger dreniniz var ise erken cikarttirmaya calismayin dren bolgesinde sivi birikiyor ve onu siringayla cekerek cikartiyorlarmis.
size demiştim hocam drenin boyutuğuna bağlı benim çoık uzundu çok acımıştı kısa olanı acımamıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı