Driver Güncelleme Programı

tbncvxcsjqpnby

Hectopat
Makaleler
1
Sürücü bulma programı arıyorum ama sürücüleri güncellemenin dışında sürücü dosyalarımızı indirip paket halinde kaydedebileceğimiz bir program var mı? Çünkü bir gün bilgisayara format atarsam tekrar tekrar indirmek ve kotamı doldurmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüleri indirip yedeklemek kota dostu olsa da sürücü güncellemeleriyle gelen güvenlik ve kalite içeriklerini kaçırmanıza sebep olacaktır. Ama yedekte dursun diyorsanız indirdiğiniz sürücüleri sıkıştırıp herhangi bir diske ya da buluta atmanızda hiçbir sakınca yoktur.

Sürücüleri indirip yedeklemek kota dostu olsa da sürücü güncellemeleriyle gelen güvenlik ve kalite içeriklerini kaçırmanıza sebep olacaktır. Ama yedekte dursun diyorsanız indirdiğiniz sürücüleri sıkıştırıp herhangi bir diske ya da buluta atmanızda hiçbir sakınca yoktur.
Sistemim eski, Intel Core İ3 4150 olan bir bilgisayarda driver güncellemesi gelmesini beklemek saçma olur. Ayrıca Intel'in sitesinde driverlerı bulamıyorum. İngilizcem biraz kötü :D İşte o nedenle belirttiğim gibi kendisi otomatik bulup indiren bir driver programına ihtiyacım var.

Laptopsa Laptop, PC ise anakart olacak şekilde üreticinin sitesine girip doğru modeli arattığında gerekli driverları bulabilirsin. Kasma bu kadar ingilizcem yok diye. Windows zaten gerekli driverları otomatik kuruyor, eksik kalan olursa da dediğim şekilde üretici sitesinden verileni kurarsan tamamdır.

Laptopsa laptop, pc ise anakart olacak şekilde üreticinin sitesine girip doğru modeli arattığında gerekli driverları bulacaksın, kasma bu kadar ingilizcem yok diye. Windows zaten gerekli driverları otomatik kuruyor, eksik kalan olursa da dediğim şekilde üretici sitesinden verileni kur tamamdır.
Peki hocam da, AMD Radeon HD 8350 driver kurmuştum. Sorunsuz çalışıyor bilgisayar açıkken ama bilgisayarı başlatırken Casper yazısı ve Windows başlatılıyor yazısı; Windows 7 animasyonu ile ve o animasyon 20FPS gibi kasıyor ve 1024x768 çözünürlüğünde oluyor. Ben driveri kurdum ama bu sorun çözülmedi. Bunu nasıl çözebilirim? Bilgisayar başlatılırken iğreniyorum ve ayrıca hoşgeldiniz ekranından itibaren 1600x900'e dönüyor.

İlk olarak varsa BIOS güncellemesi yapalım. Anakart ve BIOS sürümünüz nedir ?
Casper Bilgisayar Sistemleri A.Ş yazıyor, BIOS sürümünü de öğrenemedim, çünkü bilmiyorum. Ayrıca bilgisayarımın modeli Casper Nirvana NFH 4130 4L35A-W. Hocam benim de pek bilgim yok BIOS' la bakarsanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı