Driver Güncelleme Programı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

007 Jets

Hectopat
Yer
Ankara, Turkey
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sistemimizi güncel tutmak için sürücü güncelleme programlarına (Driver Booster, Driver Detective, Driver Reviver gibi ) gerek var mı? Ya da şöyle sorayım, bu programlar gerçekten işe yarıyor mu? Çünkü bazılarında sistemimi tarattığımda bir çok eski ve ya ben de kurulu olmayan driver buldu. USB driverlarından, Intel Chipset driverına kadar. Örneğin benden yüklememi istediği driverlar;
- Intel 4rd Generation Chipset Driver
- Intel LGA Driver
- MSI Yazıcı Bağdaştırıcı Driver
- USB Hub ve Kök Driver

Gibi bir çok driver öneriyor. Sizce yüklemeli miyim, yoksa bu gibi driver programlarını hemen sistemimden kaldırmalı mıyım?
Çünkü ben zaten ekran kartı, BIOS, VBIOS gibi sürücüleri günü gününe güncel tutarım ama ince detay driverlarla pek ilgilenemiyorum :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim driverların güncel olması sistemin istikrarını ve kararlılığını artırır. Kişisel fikrimi söylüyorum kesinlikle driver güncelleme programı bulundurmalısın. En belirgin faydası sistemi hızlandırmak ve sistem istikrarını sağlamaktır. Ben Unible Driver Scanner 2014'ü kullanıyorum. Bu programı hiç eksik etmem her formattan sonra en güncel driver versiyonlarını yükler.

Peki en iyi driver güncelleme programı nedir? @Recep Baltaş

Bir çok site inceleme yapmış ve Driver Reviver, Uniblue Driver Scanner ve Driver Detective arasında kaldım.

En iyi güncelleme programı kendi üreticisinden indirmektir.
O tarz progaramlar kullanmayın.

Evet ama tek tek kimlik bilgisine bakıp güncel olup olmadığını öğrenmek, ondan sonra da en son driverı bulmak ve bu işlemi her driver için yapmak bayağı uzun sürer.

Sonuç olarak ben en iyisi driver programı kullanmayayım :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı