Driver Güncelleyince İşlemci Hızı Ani Düşüyor

• Konuyu başlatan Edyy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 492

Edyy

Hectopat
Monster MS-1762 cihazımı GTX 970M ile yükseltmiştim. Temmuz'a kadar sorun yoktu ve sürücümü güncelleyince sorun olmuyordu. Şimdi sürücümü güncelleyince 924MHz hızla çalışan ekran kartım 1038MHz hızla çalışıyor ama oyunlarda işlemci hızım ani olarak 3.2 den 1.2 ye düşüyor. Eski sürücümle kullanıyorum şu an ve benim için sorun oluşturmuyor ama nedenini merak ediyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

i7 3630QM
GTX 970M 6 GB
16 GB DDR3 RAM
Ek olarak sıcaklık problemim yok. 70 derece civarı çalışıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nedeni, ekran kartının fazladan ısınması işlemcinin termal alanından çalıyor. Bu da ekran kartı fazla performans verirken islemcinin fazla sıcak olunca frenlemesine neden oluyor. Sonuç zaten bildiğiniz gibi.

Güncellemeyi nasıl yaptın farklı bir program kullandın mı ?
GeForce Experience üzerinden güncelledim.
Nedeni, ekran kartının fazladan ısınması işlemcinin termal alanından çalıyor. Bu da ekran kartı fazla performans verirken islemcinin fazla sıcak olunca frenlemesine neden oluyor. Sonuç zaten bildiğiniz gibi.
İşlemcim 70 dereceyi geçmiyor ekran kartı güncelken ve ekran kartım 60 dereceyi geçmiyor. Güncel olmadığında sorun yokken çok oynayınca işlemci 80 dereceye kadar dayanıyor ama frenleme yapmıyor ve ekran kartımda o civara dayanıyor onda da frenleme yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı