Driver Pack Solution güncelleme sonrası aygıtlar çalışmıyor

Emrullah Döner

Centipat
Hometech 2in1 bir Notebook'a sahibim. Geçtiğimiz günlerde Driver Pack Solution adlı programla güncelleştirme yaptım ve Notebook'um aynı masaüstü gibi davranmaya başladı diyebilirim. Güncellemenin ardından dokunmatik ekranı çalışmıyor, görev çubuğunda sarj göstergesi yok, harici mikrofon ve höparlor devre dışı kulaklık takınca okumuyor, SD card girişi var takınca onu da okumuyor. Güncellemenin ardından geri dönüş yaptım fakat yine olmadı. Temiz bir format attım o da olmadı, aygıt yöneticisinde dokunmatik ekran ve güç göstergesi de yok bu arada. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Hometech 2in1 bir Notebook'a sahibim. Geçtiğimiz günlerde Driver Pack Solution adlı programla güncelleştirme yaptım ve Notebook'um aynı masaüstü gibi davranmaya başladı diyebilirim. Güncellemenin ardından dokunmatik ekranı çalışmıyor, görev çubuğunda sarj göstergesi yok, harici mikrofon ve höparlor devre dışı kulaklık takınca okumuyor, SD card girişi var takınca onu da okumuyor. Güncellemenin ardından geri dönüş yaptım fakat yine olmadı. Temiz bir format attım o da olmadı, aygıt yöneticisinde dokunmatik ekran ve güç göstergesi de yok bu arada. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.
O tarz programlar donanım kimliği tutan sürücüleri yükler. Yanlış yükleme olasılığı yüksek. Hata veren sürücüleri aygıt yöneticisinden kaldırıp sürücüyü güncelleştir seçeneğinden veya kendi sitelerinden sürücü yüklemesi yapmanız gerekmektedir.

Hocam hiçbir şekilde otomatik Driver yükleyici uygulamaları kullanmayın eğer ki kullandınız her şey kuruldu diyorsunuz ancak kurulan aygıtların sürücülerinin versiyonlarını kontrol ederseniz %50 fazlası eski sürüm kurulmuş olarak göreceksiniz.

Bu tarz programlar yarım yamalak hatta hatalı iş yapar. Emin olmamakla birlikte linkteki bilgileri girerek driverları kendiniz indirip kurun. Önce sistem geri yükleme yaparak programın kurulduğu tarihten önceye almaya çalışın.

Sorunum aslında şu ki touch screen kısmı güncelleme sonrasında aygıtlar kısmından yok oldu artık okumuyor touch screen ve harici mikfofon kulaklığı, güncellemenin ardından geri yükleme yapmıştım fakat olmadı, belirttiğiniz linkteki hometech'in sitesindede malesef benim aygıtımın (wi11c) nin driverları bulunmuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı