Driver Yükleme Programları

Yoksa başka program aracılığı ile kaynağı bilinmeyen yerden mi ?
Bir sürücü programını o sürücüyü üreten firmadan başka biri üretebiliyorsa zaten senin o donanımı kullanman yanlış. Ayrıca bunu İntel ve Amd gibi şirketlere yapabilmek biraz sıkar. Köklü programlar ya kendi sunucularında bu sürücüleri saklarlar ya da üretici firmanın kendi sitesinden direk indirme yapar. Hele ki tanınmış ve kullanımı milyonlara ulaşmış bu programlar böyle bir hatayı ya da dolandırıcılığı yapmaları kendilerine zarardan başka bir şey değildir.

Arkadaşlar, driver bulma programlarına itimad etmeyin. Belki bazı sistemler için doğru sörücüker bulabilir ancak bu genel için geçerli değil.
Bizzat denedim. Bu programları korsan olarak kullanmadığım halde PC'me yanlış driver kuruldu.
Bunu video şeklinde de ıspatlayabilirim.

Bu programlardan daha önce başım ağrıdığı için ben önermiyorum. Birde zaten bilindik markalar Asus, Msı gibi firmalar kendi sitesinde en güncel sürümü bulundurur. Bazı uyduruk markalar bu özeni göstermeyebiliyor. Bu durumlarda kullanılır harici programlar.

Sürücüleri tetk tek kurmak ile uğraşmak istemeyenler, bu gibi programlar kullanabilir ancak @Saykopat'nın dediği gibi, o bulunan sürücüleri kontrol ederek, varsa yanlış olanları kurmayıp sisteme uyumlu ve daha güncel olanlar kurulabikir.

Asus en güncel sürücüyü sitesinde bulundurmuyor. Buyurun buda kanıtım.
Sizinde gördüğünüz gibi asus'un sitesindeki 2013 sürümlü eski güncel olmayan sürücü. Sürücüler her zaman donanım kimlikleri ile aranmalıdır.
Ekran Alıntısı.PNG

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı