Driver yüklemeyi birine nasıl anlatırsınız?

SinnerRose

Hectopat
Yer
Tavşanlı\Kütahya
Daha fazla  
Arkadaşlar bir tanıdığınızın ve akrabanızın bilgisayarını format attınız. Bilgisayarın sahibi de size format bitti mi diye soru sordu. Sizde driver'larını yüklüyorum dediniz. O da size driver ne demek diye soru sordu. Bu soruya nasıl cevap verirsiniz. Not: Bana oldu anlatamadım :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İşletim sisteminin donanımı doğru ve verimli kullanmasını sağlayan karşılıklı haberleşme yönergelerini içeren dosya ve programlar bütünü derdim.
Arkadaşlar bir tanıdığınızın ve akrabanızın bilgisayarını format attınız. Bilgisayarın sahibi de size format bitti mi diye soru sordu. Sizde driver'larını yüklüyorum dediniz. O da size driver ne demek diye soru sordu. Bu soruya nasıl cevap verirsiniz. Not: Bana oldu anlatamadım :D
Bilgisayar parçalarının düzgün çalışması için gerekli yazılımlar.

Adı üstünde sürücü işte. Araçların sürücüsü olması gerektiği gibi bilgisayar bileşenlerinin de sürücüsü olması gerekli.
İşletim sisteminin donanımı doğru ve verimli kullanmasını sağlayan karşılıklı haberleşme yönergelerini içeren dosya ve programlar bütünü derdim.
Bu cümleyi irdelemeden ben bile anlayamadım. Değil ki sürücünün ne olduğunu bilmeyen biri anlasın...

Ben insanlara araba üzerinden anlatıyorum bu şeyleri. Arabanın yağını koyuyorum diyebilirsiniz :)
İşlemci = Motor
Ekran kartı = Şanzuman
RAM = Lastikler
Anakart = Şase genelde kullandığım benzetmelerdir ve işe yarıyor :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı